"52 üllatust ja ideed" kunstiprojekt ristab inimkeha ja meeled tehnoloogiaga

Kanuti Gildi Saalis (Pühavaimu 5) täna õhtul kell 19 avatava installatsiooni "Ühe masinaga näitus" autor on Hollandist pärit kunstnik Renzo van Steenbergen, kes on inimkeha, meelte ja tehnoloogiaga oma loomingus varemgi mänginud.

"Proovides mõjutada seoseid puudutuse, kuulmise ja nägemise vahel, olen ehitanud mitmesuguseid keskkondi ja kunstiinstallatsioone, milles vaataja saaks ise osaline olla, et kogeda midagi omapärast ja ainulaadset," kirjeldas Steenbergen.

Kultuuripealinna ootussarja "52 üllatust ja ideed" jaoks ehitas kunstnik heli, valgust ja vibratsioone kasutava ruumi. Inimene, kes on kabiini sees, saab kogu kompositsiooni ise kontrollida. Korraga saab ruumiga tutvuda üks inimene. Kunstnik on ise koha peal, et aidata keskkonnas orienteeruda ja vastata huvilistele küsimustele.

Näitus avatakse esmaspäeval, 25. jaanuaril kell 19. 26.-29. jaanuarini on näitus lahti kella 12 kuni kella 17; laupäeval, 30. jaanuaril kella 15.30 kuni kell 18 ning pühapäeval, 31. jaanuaril kella 12 kuni kella 15.

Euroopa kultuuripealinna aastani Tallinn 2011 on jäänud 49 nädalat. Varasematest ja tulevastest sündmustest saate ülevaate veebiaadressil www.52.ee. Samal aadressil on oodatud kommentaarid ja tähelepanekud.

Projekti meediapartner on ETV.