"52 üllatust ja ideed" kutsub pealinna puid lindistama

Tegu on aktsiooniga, mille käigus seotakse Tallinna puude külge lindid, mis nimetavad puu liigi eesti, ladina ja vene keeles. „Soovime väärtustada linna looduskeskkonda, õppides tundma erinevaid liike puid ja põõsaid meie ümber,“ kommenteeris projekti eestvedaja Mariliis Sorts.

Koos Tallinna botaanikaaia avamaakollektsioonide osakonna juhataja Olev Abneriga valiti välja 77 puud.

"Soovisime, et puud oleksid käidavamates kohtades, kus need tõmbaksid endale rohkem tähelepanu," lisas Sorts. Ettevõtmine toimub haljasaladel üle kogu Tallinna, peamiselt aga kesklinnas.

Sinine lint tähistab hiiepuid, kollane Eesti rahvuspuud tamme, roheline lint seotakse looduskaitsealustele puudele, valge lint tähistab aasta puud toomingat ning punane lint seotakse ristipuudele.

Märgitud saavad ka Tallinnas kasvavad haruldused ja hiiglased, näiteks Põhja-Tallinnas Põhja puiestee ja Soo tänavate nurgal trammipeatuses kasvav 30 meetri kõrgune ja 582 cm ümbermõõduga hilispappel ning Kopli trammipeatuse juures kasvav 22 meetri kõrgune ja 532 cm ümbermõõduga harilik tamm. Puude täisnimekiri avaldatakse projekti veebis http://www.52.ee.

Lindistamine algab teisipäeva, 13. aprilli õhtul ja lindid jäävad puudele kuni 25. aprillini.

Huvilistel palutakse endast ja oma sõpradest teada anda mariliis.sorts@gmail.com või telefonil 56 685 365.