52 üllatust ja ideed: sel nädalal valmistatakse Raeapteegis leiba

Leivategu algab Raeapteegis teisipäeval, 12. jaanuaril ja reedel, 15. jaanuaril kell 16.50 ning laupäeval, 16. jaanuaril kell 14.00.

"Paaritunnine ettevõtmine algab Raeapteegi esitlusega, seejärel läheb sujuvalt üle ühiseks leivateoks ning toidu ja tervise üle mõtiskluseks," kirjeldas oma sündmust, projekti "51 nädalat veel" eestvedaja Silja Pihelgas.

"Et Raeapteek on olnud sajandeid tähtsaim paik, kust linnakodanikud tervisehädade korral abi saanud, siis tahame seda traditsiooni täna jätkata. Must leib on aga meie traditsiooniline toit, samal ajal ravim ning elujõu hoidja ja taastaja," põhjendas Pihelgas ettevõtmist.

Nii demonstreeritakse sel nädalal huvilistele hapu leiva ja magushapu leiva tegemise etappe, kõneldakse juuretise olemusest, kaetud on leiva- ja teelaud.

Et vanade keldrivõlvide all on ruumi ligikaudu 15 inimesele, siis oleks tark oma osalemissoovist teada anda e-posti aadressile siljale@gmail.com. „Aga kohale tasub alati tulla,“ lisas Pihelgas.

Euroopa kultuuripealinna aastani Tallinn 2011 on jäänud 51 nädalat. Varasematest sündmustest saate ülevaate 52 üllatuse ja idee veebilehel. Projekti meediapartner on ETV.