"52 üllatust ja ideed" kutsub nukumööblit meisterdama

Euroopa kultuuripealinna ootussarja selle nädala projekti „Õhulossist lossini“ autorid on Merle Suurkask, Mae Kivilo, Kairi Mändla, Liisa Kallam ja Jaana Jüris ehk Meistrite Hoovis (Vene tänav 6) tegutsev Emma Leppermanni stuudio.

Esmaspäevast neljapäevani kella 17.30 kuni kella 20 oodatakse isasid ja poegi, emasid ja tütreid Emma Leppermanni stuudiopoodi, et õhulosside asemel ehitada nukutuba, kassikorterit või tillukest mööblit.

Kasutades teadmisi ja kogemusi makettide ehitamise tehnoloogiast õpetatakse põhivõtteid ja algtõdesid papist, liimist, puidust ja paberist tillukese maailma meisterdamiseks. Kõik materjalid saab kohapealt.

"Kahjuks on lood nii, et lastega koos meisterdavad ja teevad käsitööd peamiselt naised. Seekord teeme teisiti ja kutsume mehi koos lastega töötuppa, et asjatundlikul juhendamisel valmis teha väikeses mõõdus tuba, laud, tool või kapp," tutvustas ideed selle üks autoreid Mae Kivilo.

"Tahame, et töötoas kogetu inspireeriks mehi kodus edaspidigi lastega ühiselt tegutsema ja julgustaks kõiki loovale mõtlemisele."

Töötubade tarbeks on ette valmistatud joonised ja "lõiked" erinevate objektide tegemiseks. Töötoas kasutatavad materjalid on paber, papp, puit, liim, taaskasutusmaterjalid. Peale töötubasid korraldab Emma Leppermanni stuudio-pood valminud töödest nädalase näituse.

Igal õhtul mahub töötuppa 12 inimest, mistõttu palutakse eelnevalt registreerida e-posti aadressil emma@emmaleppermann.ee.

Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni Tallinnas jääb veel vaid 10 nädalat.