Üllata ennast ja teisi – "52 üllatust ja ideed" kutsub seitsmele jooksule!

Kultuurijooksude eestvedaja Kristjan Puusild leiab, et jooksmine on üks kõige loomulikumaid tegevusi üldse.

"Selle kaudu on võimalik harmoniseerida nii oma keha, hinge kui vaimu. Mul on kange tahtmine oma jooksualaseid avastusi, seiklusi ja kogemusi inimestega jagada, et ka teised mõistaksid, kui vägev ja mitmekülgne üks jooksukogemus olla võib,“ lausub ta.

Seitse eesseisvat jooksu on tõepoolest vägevad ja mitmekülgsed ning toimuvad kõikjal Tallinnas, et õppida, mida jooks õpetab ning kuidas sellega linnaosad ja linlased särama panna.

Kõik jooksud toimuvad väga rahulikus tempos ja kestavad 30-45 minutit.

Kultuuripealinna aasta alguseni jääb
35 nädalat.

  • Esmaspäeval 3. mail on Põhja-Tallinnas "Jookse targalt enesele" (ülikooli loeng jooksurajal). Kaasa võtta mõistus! Kogunemine kell 18 Stroomi rannahoone juures.

  • Teisipäeval 4. mail on Pirital "Jookse meeletult metsale" (avame jooksu seitsmele meelele). Kaasa võtta tunded!
Kogunemine kell 18 Pirita velodroomi juures.
  • Kolmapäeval 5. mail on Mustamäel "Jookse innustavalt sõbrale" (kutsume sõbrad jooksule). Kaasa võtta sõber! Kogunemine kell 18 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone ees.
  • Neljapäeval 6. mail on Nõmmel "Jookse naeratavalt linnakodanikule" (toome möödujaile naeratuse näole). Kaasa võtta naljad! Kogunemine kell 18 Glehni lossi ees.
  • Reedel 7. mail on Lasnamäel "Jookse sõbralikult autojuhtidele" (austame liiklejaid – autosid, busse, tramme, jalgrattaid). Kaasa võtta helkur! Kogunemine kell 18 Kumu Lasnamäe-poolses parklas!
  • Laupäeval 8. mail on Õismäel "Jookse muusikaga järvele" (võlume muusikaga olulisi linnakodanikke – kasse, koeri, vareseid ja kajakaid). Kaasa võtta pill! Kogunemine kell 12 Loomaaia Õismäe-poolses väravas.

  • Pühapäeval 9. mail on vanalinnas "Jookse armastusega emale" (jookseme armastuse ja lilledega emadeni). Kaasa võtta lilled! Kogunemine kell 12 Raekoja ukse juures.