Eesti koorid ülemaailmsel kooriolümpial võidukad

Euroopa Kultuuripealinna Segakoori peadirigendi Veronika Portsmuthi sõnul on kõik kolm Eestit esindanud koori esinenud konkursil üliedukalt. Võidetud auhindade hulga poolest on Eesti hetkel edukaim koorilaulumaa Euroopas.


ETV “Laululahingu” saateks loodud, seal finaali jõudnud ja tänaseks vaid poolteist aastat tegutsenud Euroopa Kultuuripealinna Segakoori jaoks on kahe kulddiplomi võitmine erakordne saavutus.

 

“Ühtpidi võistlesime kooridega, kes on aastaid kokku laulnud, teisalt on tohutu tahe ja energia need kaks märksõna, mis on meie koori alati iseloomustanud,” selgitas Portsmuth edu tagamaid.

Euroopa Kultuuripealinna Segakoor oli ka viie koori seas, kes valiti konkursil osalejate seast välja esinema pühapäeval Shaoxingis toimunud gaalakontserdil “Choral Fireworks”. Hiina Kesktelevisiooni poolt üle kantud kontsert jõudis sadade miljonite inimesteni.


Särav ja edukas esinemine on eestlasi kui laulurahvast ja Tallinna kui tuleva-aastast Euroopa kultuuripealinna tutvustanud kümnetele tuhandetele kooriolümpiale ja ka samal ajal piirkonnas toimuvale Expo maailmanäitusele kogunenud inimestele üle maailma.

470 koori 80 riigist üle maailma võistlesid kooriolümpiana tuntud üritusel avatud ja tšempionite konkursitel 20 eri kategoorias. Maailma koorimängud on rahvusvaheline suurim koorimuusika konkurss, mis toimub iga kahe aasta tagant.