Eesti Päevaleht külvab asjatut paanikat

Rein Sikk süüdistab oma artiklis "Kultuuripealinn kui kultuurikatastroof"
(EPL, 13. aprill 2010) kultuuripealinna sihtasutust selles, et senini pole maksumaksja raha eest kultuuripealinna projekti juures midagi ära tehtud.

"Esiteks tasuks meelde tuletada, et Euroopa kultuuripealinna aasta Tallinnas ja selle enam kui veerandtuhandest projektist koosnev programm saab täielikult alguse rohkem kui poole aasta pärast – aastal 2011," meenutas sihtasutus Tallinn 2011 juhatuse liige
Jaanus Mutli.

Teiseks eksitab Sikk lugejaid, väites, et seni ei meenu ükski kultuuriüritus, mis oleks ellu viidud avaliku, kultuuripealinna sihtasutusele eraldatud rahaga.

Vastupidi, SA Tallinn 2011 toel on juba paari aasta jooksul ja tänavugi edukalt korraldatud mitu pealinna kultuurielu tähtsündmust, sealhulgas Tallinna Merepäevad, Tallinn Music Week, Plektrum, Tallinna Maraton, Jazzikuu ja Simpel Session.

Lisaks väidab autor oma artiklis, et avalikkusele ei räägita, kuidas iga Tallinna külastaja siin järgmisel aastal reaalsest kultuurist osa saab.

Seegi ei vasta tõele. Ligi kolme aasta jooksul innukalt töötanud meeskond on koos loomenõukoguga läbi sõelunud üle 600 projektitaotluse ning nüüd on programm viimaks valmis.

"Selge, et kõiki esitatud projekte kultuuriinimestest koosnev loomenõukogu heaks ei kiitnud, ning see võib pahameelt tekitada, aga me töötame endiselt plaani järgi, mille oleme ammu välja lubanud – nelja päeva eest kinnitas nõukogu tuleva aasta programmi ning kuu aja pärast, 15. mail toimuval Tallinna päeval kuulevad sellest kõik," lisas Mutli.