Estonian Air annab Euroopa kultuuripealinnale tiivad

Koostöölepingu kohaselt on Estonian Air Tallinn 2011 ametlik lennufirma kuni 2011 aasta lõpuni.

Pärast koostöölepingu allkirjastamist esitleti Estonian Airi ja kultuuripealinna logodega kaunistatud lennukit Boeing 737-500, mis hakkab lendama enamikku Estonian Airi otselennu sihtkohtadesse üle Euroopa.

Tegemist on vaieldamatult keerukaima transpordivahendi väliskülgedele paigaldatud reklaamiga, mis Eestis kunagi tehtud.

Tallinn 2011 logosid kandev lennuk teenindab ligikaudu 85 000 reisijat aastas ja viib sõnumi Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna kohta kümnete miljonite silmapaarideni.

"Estonian Airi tegevuse edukus sõltub Eesti ja ka Tallinna tuntusest välismaal, seepärast on koostöö sihtasutusega Tallinn 2011 meile ääretult oluline. Euroopa kultuuripealinna tiitel ja selle sõnumi lennutamine Euroopa erinevatesse linnadesse on suurepärane Tallinna ja kogu Eesti tutvustamise võimalus, mis aitab kindlasti kaasa Eesti avatuse ja tuntuse suurenemisele," lausus Estonian Airi president ja juhatuse esimees Andrus Aljas.

Koostööleping näeb ette ka Tallinn 2011 infovoldikute jagamist ning meenete müümist kõigis Estonian Airi lennukites, Tallinn 2011 teemalisi artikleid pardaajakirjas, sündmuste kalendri lisamist Estonian Airi veebilehele ning Estonian Airi tutvustamist Tallinn 2011 ametliku lennufirmana SA Tallinn 2011 erinevates info- ja reklaamikanalites ning -materjalides.

"Oleme uhked, et esimese nii mahuka sponsorlepingu allkirjastasime just meie rahvusliku lennufirmaga, kellega kattub meie üks suuremaid eesmärke – tutvustada Eestit ja Tallinna ning tuua siia kultuurituriste kogu maailmast," sõnas SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli.

Oma tervitussõnavõtus kutsus Mutli ka kõiki teisi eraettevõtjaid üles kultuuripealinna ettevõtmisi toetama. „Selline väärikas koostööleping ei jää kindlasti viimaseks," lisas Jaanus Mutli.

Pildid lennukist: