Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 saab tuge 13 eraettevõttelt ja organisatsioonilt

Euroopa kultuuripealinna programmi suurtoetajad on meediapartner Postimees ja lennupartner Estonian Air. Kultuuripealinna toetajad on Saku Õlletehas, Kalev, Via Hansa, Ühisteenused, Lextal, Törley, KalevSPA.

Estonian Airiga sõlmitud koostööleping näeb ette kultuuripealinna kujundusega lennukit, fikseeritud mahus soodustingimustel transporditeenust ja meenemüüki kõigis Estonian Airi lennukites.

Postimehega tehakse turundus- ja reklaamialast koostööd ajalehtedes Postimees, venekeelne Postimees ja Den Za Dnjom ning online-väljaandeis Postimees.ee, Postimees.ru, Dzd.ee, E24.ee, Elu24.ee, Tarbija24.ee ja Ilmajaam.ee.

Reisikorraldaja Via Hansa tegeleb välisturistidele suunatud turismipakettide koostamise ja müügiga eelolevaks Euroopa kultuuripealinna aastaks Tallinnas ning esindab kultuuripealinna välisturismimessidel.

Ühisteenused pakuvad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi kuuluvate sündmuste külastajatele soodustingimustel parkimist sellele ettevõttele kuuluvates parklates.

Maiustusetootja Kalev toob turule Euroopa kultuuripealinna maiustuste sarja, mille hulka kuuluvad näiteks pähklitega šokolaad, pralineekompvekid, „Merekivikeste“ karp ja šokolaadimedaljon. Osa maiustuste müügitulust läheb kultuuripealinna sündmuste toetuseks.

Koostööleping Saku Õlletehasega näeb ette rahalist toetust ja kultuuripealinna sündmuste varustamist jookidega. Saku toob turule Euroopa kultuuripealinna õlle eripruuli ja mineraalvee.

Törley koostööleping näeb ette rahalist toetust ja kultuuripealinna sündmuste varustamist jookidega.

Advokaadibüroo LEXTAL osutab SA Tallinn 2011-le kahe aasta jooksul tasuta õigusabi.

Kalev Spa on kultuuripealinna vabatahtlike programmi toetaja, pakkudes vabatahtlikele võimalust treenida ja lõõgastuda.

Kõik toetajad panustavad ka Euroopa kultuuripealinna turundusse ja kommunikatsiooni, tõstes koostööd SA Tallinn 2011-ga esile oma turundus- ja kommunikatsioonikanalites.

Euroopa kultuuripealinna aasta partnerid on ka kultuurisündmuste piletimüüja Piletilevi, kultuuripealinna meenemüüki vahendav Selver, kultuurivahetuse edendamisega tegelev institutsioon EU-Japan Fest Japan Committe ja Eesti Rahvusringhääling.

Euroopa kultuuripealinna põhirahastajad on Tallinna linn, Euroopa Komisjon ja kultuuriministeerium.