Euroopa kultuuripealinnad Tallinn ja Turu kutsuvad Helsingisse külla

2011. aasta Euroopa kultuuripealinnadeks on ainukordne paar, Läänemere kaunimad linnad Tallinn ja Turu. Tallinn ja Turu on teineteisele lähemal, kui ükski teine kultuuripealinnade paar kunagi varem on olnud. Samuti ei ole teised kultuuripealinnad enne 2011. aastat jaganud sarnast ajalugu, kultuuri ja väärtusi, veel vähem ühte merd.

Tallinna ja Turu ühisprogrammide keskmes on Läänemeri eri vaatenurkadest. Ühisprogramme tuleb kümmekond ja rahva ette toomiseks saavad need küpseks 2010. aasta aprillis.

"Lisaks ühistele kultuuriprojektidele annab kahe kultuuripealinna paiknemine samas regioonis hea võimaluse ühiseks turundusalaseks koostööks ka kaugemates riikides ning saada seeläbi suuremat tähelepanu kultuuripealinna aastale ja kogu piirkonnale üldiselt," märkisid SA Tallinn 2011 juhatuse liikmed Mikko Fritze ja Jaanus Mutli.

Linnad teevad omavahel tublisti koostööd kogu kultuuripealinna aasta jooksul ning ka pärast seda. Mõlema linna üks tähtsamaid eesmärke on jätta endast püsiv jälg nii linnadesse ja nende elanikesse kui ka erinevatesse ettevõtmistesse linnades ja nende vahel.

21.-24. jaanuarini Helsingis toimuval turismimessil võib kultuuripealinn Tallinna näha sektoris 6E49 ja Turut sektoris 1D21.

Järgmine kord tutvustavad kaks tulevast kultuuripealinna end Helsingis 2010. aasta juunis. 2011. aasta kultuuripealinnad on siis taas Helsingi külalised ning näitavad oma parimaid külgi nii Senati väljakul ja Esplanaadi pargis kui ka Helsingi põnevaimates klubides ja restoranides.

Tallinna ja Turu esindused saabuvad Helsingisse reede, 11. juuni pärastlõunal. Esimene suursündmus toimub samal õhtul Senati väljakul. Öösel aga kõlab Helsingi klubides kahest kultuuripealinnast pärit elektrooniline muusika. Laupäeval, 12. juunil on Helsingi päev, mil sündmuste keskmes on ammuse kombe kohaselt pidu pidav Helsingi ise. Tallinn ja Turu osalevad aga aktiivselt näiteks traditsioonilisel sambakarnevalil. Pühapäeval, 13. juunil paistavad kultuuripealinnad taas kõikjal Helsingis silma. Oodata on mõnusat ühist ja kultuurirohket ajaviidet kogu perele.

2011. aasta Euroopa kultuuripealinnad Tallinn ja Turu räägivad juunikuu sündmustest Helsingis täpsemalt 2010. aasta aprillis.

Tere tulemast kahte kultuuripealinna!