52 üllatust ja ideed: Folkloorsed tantsud Lasnamäel

Läbi vahetu õpetamise, elava muusika ja video tutvustatakse sel nädalal eesti folkloorseid tantse Lasnamäe linnaosa kuue kooli nooremale ja vanemale astmele.

Õpetajateks on rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi esimees Kalev Järvela ning Tarmo Tartu ja Kristi Pajur. Selgeks saavad tantsu ”Kikapuu”, ”Kupparimoori”, ”Sterni polka”, ”Kolonntants”, ”Oige ja vasemba”, ”1,2,3,4,5,6,7” ja laulumäng “Üks ühte”.

Suur avalik tantsutund toimub Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis kolmapäeval, 26. mail kell 11. Tantsima on oodatud kõik, eelnevalt tuleks end registreerida aadressil kristi4tursus@hotmail.com.

Kuristiku Gümnaasiumi 24. laulu- ja tantsupidu peetakse kooli sisehoovis neljapäeval, 27. mail kell 17.

Üks tantsuõpetajaid ja projekti eestvedajaid Kristi Pajur tahab, et Eesti rahvatantse oskaksid tantsida võimalikult paljud Tallinna noored.

"Seoses tantsupidudega on viimasel ajal koolinoorte rahvatantsrühmade arv suurenenud, kuid kindlasti on noori, kes pole varem rahvatantsuga veel kokku puutunud. Koostöös Kalev Järvela ja Tarmo Tartuga sooviks selle nädala jooksul nakatada noori rahvakultuuri pisikuga," rääkis Pajur.

Paljud teavad, et on olemas Kaera-Jaan, kus hüpatakse kääri ja plaksutakse ja veel paari tantsu, kuid eestlaste tantsuvaramu on palju suurem, tuletab Pajur meelde.

"Võib-olla on see meie väike missioon, mis sündis eelmise aasta reisil Prantsusmaale koos tantsurühmaga Savijalakesed. Meenusid publiku naerunäod pärast seda, kui olid meiega koos tänaval esinemise ajal tantsinud. Nii tekkiski mõte korrata midagi sarnast noortega Tallinnas ning kultuuripealinna projekt andis hea tõuke selle mõtte ellu viimiseks," lisas tantsuõpetaja.