Imeilusa suveilmaga Tallinna Merepäevad kutsuvad peresid veekarnevalile

Veekarneval algab pühapäeval, 18. juulil kell 12 kogunemisega Raekoja platsil. Rongkäik algab 12.45 ja liigub läbi vanalinna Admiraliteedi basseinini. Seal etendatakse kõikide rongkäigust osavõtnutega lustliku veekarnevali vormis jutustus Eestist pärit maailmakuulsa meresõitja ja maadeavastaja Adam Johann von Krusensterni reisiseiklustest. Loomulikult ei puudu rongkäigust ega lavastusest ka kuulus Krusensterni laev, mis on ehitatud spetsiaalselt selleks ürituseks.

Merepäevade kavva kuuluv laste veekarneval on üheks osaks Nargen Festivali, mille kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. Veekarnevali kunstiline juht ja lavastaja on Priit Valkna.

Veekarnevali plaanitakse veelgi suurejoonelisemalt korrata järgmisel aastal, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn. Kui tänavu osalevad karnevalil lapsed Tallinna erinevatest huvialaringidest ja lastekodudest, siis aastal 2011 haaratakse lavaloosse ka täiskasvanud.

Tallinna Merepäevade korraldajad tuletavad meelde, et programmis on ka ettevõtmisi, mis nõuavad eelregistreerimist (koolitused, ekskursioonid) või mõõdukat tasu pileti eest („Kitarride öö“ ja Sofia Rubina kontserdid 16. ja 17. juulil Jazzialal C-terminalis, „Hommikujazz Tallinna lahel“ koos Raivo Tafenau ja Jürmo Eesperega 17. juuli hommikul kell 8 laeval Monica). Et kohtade arv on piiratud, tasub huvilistel kiirustada!

Tallinna Merepäevad 2010 toimuvad Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti Meremuuseumi, Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi, SA Tallinn 2011 ühisel ettevõtmisel ja SA Tallinn 2011 eestvedamisel. Aastaks 2011, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn, on merepäevad ranna-ala olulisim sündmus pealinnas.

Merepäevade edukale õnnestumisele aitab suurtoetajana kaasa Viking Line Eesti OÜ ning koostööpartnerid on BLRT Grupp, Clarion Euroopa Hotell, Eesti Veeteedeamet, A. Le Coq, Eesti Jahtklubide Liit, Jazzkaar, Nargen Festival, Energia Avastuskeskus, Politsei- ja Piirivalveameti lennusalk, Eesti Ujumisliit, Eesti Loots, EMA Merekool, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Eesti Spordimuuseum, Sõltumatu Tantsuühendus, PKL, Alfons Hakans, Admirali laev ja City Bike.

Tallinna Merepäevade avalik infotelefon on 664 4005. Külasta ka Tallinna Merepäevade kodulehte www.tallinnamerepaevad.ee ja Facebooki kodu.

Ajakirjanikud saavad kõiki fotosid, videoid ja merepäevade kaarte alla laadida aadressil www.tallinn2011.ee/press.