"52 üllatust ja ideed" kingib naeratuste eest portreefotosid

"Liikuv linnastuudio" on fotoprojekt, mida veavad Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistrandid Sigrid Viir ja Taaniel Raudsepp. Nii saab neljal päeval Tallinna neljast tühermaast omamoodi vabaõhu fotostuudio, kuhu kutsutakse kõiki huvilisi endast kunstilisi portreefotosid tegema. Ühtlasi avastatakse Tallinna tühermaid ja kingitakse igaühele professionaalse kunstniku tehtud foto – seda kõike täiesti tasuta.

"Argistest trajektooridest kõrvale kaldumine mõjub värskendavalt nii nagu ka tühermaadel uitamine,“ leiab projekti eestvedaja Sigrid Viir. „Uue vaatenurga kasutamine muudab seda, mille kallal seda rakendada. Liikuv linnastuudio paikneb kohtades, mida turistid ei pildista ja kuhu valdav enamus ei satu, sest pole põhjust. Nüüd on," lisas ta.

Pildistamine toimub neljal päeval, s.o 3., 4. 6. ja 7. augustil. Teisipäeval, 3. augustil ollakse kella 15– 19 Tallinna reisisadama piirkonnas aadressil Kuunari 5. Kolmapäeval, 4. augustil on "Liikuv linnastuudio" kella 15–19 Lasnamäel, Liikuri 41/Vana-Kuuli 15. Reedel, 6. augustil asutakse kella 17–21 Tallinna linnahalli kõrval tühermaal, Logi tänava lõik T-2. Laupäeval, 7. augustil pannakse "Liikuv linnastuudio" kella 15–19 püsti Noole ja Küti tänavate nurgal Kalamajas.

Valmivad portreefotod laetakse üles internetikeskkonda, kust iga projektis osalenu need endale alla laadida saab. Kui keegi oma fotot veebist leida ei soovi, kuid soovib fotoprojektis siiski osaleda, saab foto kätte e-posti või tavalise posti teel.

Kogu info, asukohakaardid ja fotod leiab aadressilt linnastuudio.tk/Kodukas/blogi. Tule kohale, üksi või terve perega, kasvõi kõigil neljal päeval!

Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni jääb veel 22 nädalat.