Kultuuripealinn kutsub sõbrunema venekeelse Sipsiku, Poku, Tootsi-Kiire ja Buratinoga

Etendused toimuvad 24. ja 25. veebruaril Vene Noorsooteatris (Kalevipoja 10).

Veebruari viimasel nädalal pöörab kultuuripealinna sari "52 üllatust ja ideed" tähelepanu Eesti kirjandusklassikale, aga seda tavatus võtmes – venekeelsena. Vene Noorsooteatri projektis "Eesti kirjandus – noortele" tulevad esitusele armastatud Eesti teosed "Sipsik" (lastele), "Poku mängib lastele" (lastele), "Kevade" (noortele ja täiskasvanutele) ja "Buratino lendab kuule" (lastele).

Vene Noorsooteatri kunstiline juht ja direktor Aleksandr Puolakainen, kellele endale on Eesti kirjandusklassika väga südamelähedane, ütles: "Tahan, et veel rohkem lapsi, noori ja täiskasvanuid külastaks meie teatrit ja armastaksid Eesti klassikat nagu Oskar Lutsu "Kevade" või Edgar Valteri lõbusad pokud."

Vene Noorsooteater alustas tööd 1988. aastal. Selle aja jooksul oli lavastatud üle 100 etenduse, teatriga tegelevad professionaalsed lavastajad Venemaalt, Poolast, Saksamaalt, Valgevenest ja Eestist.

Projekti "52 üllatust ja ideed" raames toimuvad venekeelsed Eesti kirjandusklassika etendused Vene Noorsooteatri saalis Lasnamäel (Kalevipoja 10).

Etendused on tasuta ja klassidel palume registreerida aadressil vnt@vnt.ee.


Etenduste ajakava:

  • 24. veebruar kell 12 "Sipsik ja mängumaa" (lastele)
  • 24. veebruar kell 15 "Poku mängib lastega" (lastele)
  • 24. veebruar kell 18 "Kevade" (noortele ja täiskasvanutele)
  • 25. veebruar kell 12 "Buratino lendab kuule" (lastele)
  • 25. veebruar kell 18 "Kevade" (noortele ja täiskasvanutele)