Kultuuripealinna aasta alguseni on jäänud täpselt 100 päeva

Kultuuripealinna aasta programm koosneb 250 projektist, mis toimuvad terve 2011. aasta vältel. Kultuuripealinna programmis on sündmusi, mis on olnud meie visiitkaart mujal maailmas juba enne kultuuripealinna aastat ning lisaks oleme leidnud nende kõrvale omanäolisi uusi ideid.

Selle puhul, et kultuuripealinna alguseni on jäänud täpselt 100 päeva, soovitame kõigil sõpradel läbi astuda kultuuripealinna infokeskusest, kus täna on ootamas kultuuripealinna huvilisi magus üllatus.

„Kultuuripealinn on meie, tegijate, nägu. Kultuuripealinn pole ainult tihe programm sündmustest, vaid  ka see, kuidas me üksteisega suhtleme, kuidas külalisi võõrustame või kuidas näeb välja meie linnaruum.

 

 

100 päeva enne kultuuripealinna algust on hea võimalus korraks mõelda, kas mina, selle linna elanikuna, olen kultuuripealinnaks valmis ning vajadusel teha veel viimased ettevalmistused, sest kultuuripealinna aasta on meie ühine pidu. Kultuuripealinna meeskonna poolt saan öelda, et ettevalmistused kultuuripealinna aastaks on täies hoos,“ märkis SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli.

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 avapidustused toimuvad 31. detsembril. Avamine kaasab Tallinna linnaruumi ja teatreid ning kulmineerub südaöise aktsiooniga Tallinna merepiiril.

 Lisainformatsiooni kultuuripealinna programmi kohta leiab aadressilt www.tallinn2011.ee või kultuuripealinna infokeskusest aadressil Rotermanni tänav 5/Roseni tänav 10. Kultuuripealinna infokeskus on avatud tööpäeviti 10-18 ja nädalavahetusel 11-18.

Sisse pääseb infokeskusesse Rotermanni tänavalt (parkla kõrvalt) ja Rotermanni kaubamaja aatriumist. Infokeskus on väljast äratuntav ka kultuuripealinna siniste valguskastide ja surfilippude abil. Infokeskusega saab kontakti aadressilt infokeskus@tallinn2011.ee.