Kultuuripealinn Tallinn 2011 lühiuudised 15.-21. veebruarini

Kultuuripealinna projekt „Tsirkusepuu“
sai Euroopa Liidu toetuse

Hiljuti avaldatud Euroopa Liidu Culture Programme 2007–2013 viimases taotlusevoorus sai SA Tallinn 2011 projekt "Tsirkusepuu" toetust 200 000 eurot ehk üle
3 miljoni krooni. Toetusi jagati 108 projektile. See on suur töövõit nii taotluse koostanud projektijuhile Stefan Schmidkele kui ka kogu sihtasutuse meeskonnale.

Noorte tsirkusefestivali „Tsirkusepuu“ raames näitavad 6 Euroopa olulisimat noorte tsirkusetruppi ja Eesti noored tsirkusetegijad Tallinnas oma parimaid etteasteid. Nii saavad tallinlased üle 350 artisti esituses ereda ja põhjaliku ülevaate Euroopa kaasaegsest tsirkusekunstist. Ja et teadmised vahetuks, toimuvad Euroopa tippude juhtimisel meiegi tsirkusekunsti rikastavad töötoad.

2012. aastani kestva „Tsirkusepuu“ partnerid on Inglismaalt, Belgiast, Hollandist, Saksamaalt ja Soomest. Festival toimub Kadriorus 2011. aasta juulis.

Liverpooli Euroopa kaardile tagasi toonud Neil Peterson aitab käivitada külalislahkuse programmi

Esmaspäevast kolmapäevani viibib SA Tallinn 2011 kutsel ja Briti Nõukogu toel Eestis 2008. aasta Euroopa kultuuripealinna Liverpooli partnersuhete, vabatahtlike ja külalislahkuse programmi juht Neil Peterson, kes lisaks esmaspäeval toimunud vabatahtlike koolitusele aitab kaasa meie kultuuripealinna külalislahkuse ehk hospitality-programmi käivitamisele.

Koos Petersoni ja portaali heateenindus.ee juhi Urmas Kõivuga juba lähiajal käivitatava programmiga oodatakse liituma nii teenindussektorit kui ka kõiki teisi. Petersoni ja ta kolleegide kogemuste ja tulemustega ühe kultuuripealinna maine kujunduses saab tutvuda veebilehel www.impacts08.net.

 

Kultuuripealinn Tallinn peab vabariigi sünnipäeva ka Belgias

Iseseisvuspäeva eel toimub laupäeval, 20. veebruaril Antwerpenis koostöös Tallinna Euroopa Liidu esinduse, Eesti saatkonna ja kultuuriministeeriumiga professor Heiki Mätliku kontsert.

Pühapäeval, 21. veebruaril esineb Mätlik Eesti saatkonna avatud uste päeval. Heiki Mätlik annab kontserdi ka esmaspäeval, 22. veebruaris, mil koos Türgi saatkonnaga Eestis ja Istanbuli Brüsseli keskusega avatakse Brüsselis Istanbuli arhitektuurinäitus "Seitse arhitekti seitsmel künkal".

Kultuuripealinna programmi esitletakse ka Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul Tallinna esinduses Brüsselis.

"52 ideed ja üllatust“ kutsub nõelapatju meisterdama

Kutsume linnakodanike kaasa lööma suures nõelapatjade meisterdamisaktsioonis – teeme 5 päevaga 227 nõelapatja ning kingime need kõikidele Eesti omavalitsustele ja presidendile!

Meisterdamine toimub 16.–20. veebruarini salongis Teeme TeistMoodi (Tulika 19). Loe lisa veebiaadressil http://www.52.ee ja http://kasitooriik.blogspot.com.

Kiirustage – plakatikonkursi lõpp paistab!

Veel viimaseid nädalaid kestab Junior Achievement Eesti ja Clear Channel Eesti reklaamivõistlus 4.–12. klasside õpilastele, et leida põnevad reklaamlahendused sihtasutusele Tallinn 2011, Elisa Eestile ja pagarifirmale Hallik.

Reklaamikonkursile peavad noored esitama reklaamid Euroopa kultuuripealinna programmi kuuluvale kudumisgraffiti projektile, Zen kõnekaardile ja Hagari rukkileivakesele. Parimad plakatid jõuavad aprillis Clear Channeli reklaamtulpadele Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas.

Loe koolinoorte reklaami konkursist lähemalt!