Kultuuripealinna linnade tuur jätkub Tartus ja Valgas

Tartu ja Valga pidudel astub publiku ette ka tsirkusestuudio Folie, tutvustades oma esinemisega kultuuripealinna aastal Tallinnas toimuvat uue tsirkuse festivali „Tsirkusepuu“. Selle rahvusvahelise suurpeoga tutvustatakse Eesti publikule Euroopa noorte tsirkuse hetkeseisu.

Samaaegselt laval toimuvaga saavad kõik tutvuda Euroopa kultuuripealinna infotelgi ja meenetega ning proovida kätt nukkude valmistamise töötoas ja saada kiirkoolituse oma enda nukunäidendi tegemiseks. Tartu kontserdil lööb kaasa ka Tallinn 2011 populaarne trummiorkester Trumm-It, kelle esinemise järel saavad pealtvaatajad töötoas näpunäiteid trummide valmistamiseks ja trummimänguks.

Kultuuripealinna töötoad avatakse mõlemas linnas kell 16, peo avalöök antakse nii Tartu Raekoja platsil kui ka Valga linnapargis orienteeruvalt 17.30.

Laupäevase kultuuripealinna peo Tartus lõpetab Ott Leplandi kontsert, pühapäeval, 5. septembril Valga linnapargis peetava Tallinn 2011 peo lõpetab Maarja-Liis Ilusa kontsert. Kõige täpsema kava leiab veebiaadressilt www.tallinn2011.ee/eesti_linnade_tuur.

Nädal varem peatus Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 Eesti linnade tuur Haapsalus ja Pärnus. Koos esinejatega tervitasid kohaletulnuid ka sihtasutuse Tallinn 2011 esindajad.

"Mul on väga hea meel, et Eesti linnad on meid nii lahkelt vastu võtnud. Järgmisel aastal on Tallinna kord kõiki võõrustada ning ma usun, et põhjust Tallinnasse külla tulla leiab kultuuripealinna programmist küllaga," lausus sihtasutuse Tallinn 2011 juhatuse liige
Jaanus Mutli.

Kultuuripealinlasi tervitasid omakorda ka linnade esindajad – Haapsalus linnapea Urmas Sukles ja volikogu esimees Jaanus Karilaid ning Pärnus abilinnapea Jane Mets, kes pakkus oma tervitussõnavõtuga välja, et pärast Tallinna edukat kultuuripealinna-aastat tasuks Pärnul samuti proovida sellele väärikale tiitlile kandideerida. Peole kogunenud pärnakad võtsid õhku visatud idee rõõmuga vastu.