Kultuuripealinna ootussari „52 üllatust ja ideed“ viib ühe reisiga 100 sihtkohta

Märtsi teisel nädalal viib kultuuripealinna ootussari „52 üllatust ja ideed“ tallinlased linnaliinibussiga reisima, kus linnaelanikud jagavad oma lemmiklugusid, lugedes seda ühistranspordis ette ja viies ka teised sinna, kus nad ise tahaksid olla. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 43 nädalat.
 
Kultuuripealinna ootussarja raames 13.-14. märtsil toimuva projekti „Ühe reisiga 100 sihtkohta“ on võimalik rännata ajas ja erinevates paikades ning käia ühe linnaliinibussiga ära mitmel reisil. Bussireisi ajal jagavad linnaelanikud oma lemmiklugusid, lugedes seda ühistranspordis ja viies ka teised sinna, kus nad ise tahaksid olla. 
Projekti algataja kunstnik Katrin Tees selgitas idee tagamaid: „Tallinnast on jäänud domineerima kuvand kui väikesest armsast linnast, kus on toredad inimesed. Selle ilmekaks näiteks meenub mulle üks bussijuht, kes hommikul tööle sõitvatele reisijatele komme pakkus.“  Kultuuripealinna aastaga toome kunsti linnarahvale lähemale, asetades selle tallinlaste igapäevasesse keskkonda. „Linnaruum ei ole vähetähtsam kui kodu, kool, töö, internet, televisioon või mõni muu meile oluline koht. Need kõik mõjutavad meid ja meie mõtteid,“ märkis Katrin Tees põhjendase kultuuri toomist ühistransporti.
 
Reisid toimuvad ühistranspordi liinidel number 1 ja 18 laupäeval, 13. märtsil ja  pühapäeval, 14. märtsil kella 14.00–17.00. Kogunemine mõlemal päeval kell 14.00 Viru Keskuse bussiterminalis.
 
Palume registreeruda aadressil 1reis100sihtkohta@email.ee. Rohkem infot saab veebilehelt www.1reis100sihtkohta.blogspot.com ja www.52.ee