Kultuuripealinna ootussari "52 üllatust ja ideed" kutsub nõelapatju meisterdama

Veebruari kolmandal nädalal pöörab kultuuripealinna sari "52 üllatust ja ideed" tähelepanu käsitööle. Eelmisel nädalal suure menu osaks saanud siiditrüki õpikojale järgneb sel nädalal projekt "Eesti on käsitööriik!", millega tahame avalikkusele saata sõnumi käsitöö olulisest rollist eesti kultuuriloos. Tallinn on käsitööriigi pealinn!

Nii kutsume kõiki linlasi appi, et teha 5 päevaga valmis 227 nõelapatja, mis sümboliseerivad kõiki Eesti omavalitsusi ja mis Tallinna kultuuripealinnaks saades omavalitsustele kingitakse.

46 nädala projektijuht Terje Ennomäe kommenteeris, et Eesti käsitöökultuur on justkui suhtlusvorm, sest oskused kantakse põlvest põlve edasi just koos tehes, üksteist õpetades ja teineteisega rääkides.

"Isetegemine on mõnus ja tänuväärne ajaveetmisvorm, mida harrastavad nii vanad kui noored ning Eestis on veel piisavalt vanu oskajaid ja on noori huvitunuid. Tallinn saab olla uhke, et ta on nii väärika käsitööriigi pealinn," lausus Terje Ennomäe.

Projekti korraldab Rohelise Luksuse Häärberi padjaklubi ja nõelapatjade tegemise õpitoad toimuvad 16.-20.veebruarini salongis Teeme TeistMoodi. Ootame osalema 100 huvilist. Õpitoad toimuvad nii päeval kui õhtul, täpsem info toimumisaegade ja registreerimise kohta on üleval projekti blogis.

Kõik vajaminevad vahendid, soe tuba ning lahke perenaine ootavad. Tuleb vaid kohale tulla ja niit nõela taha ajada.