Kultuuripealinna suurim noorteprojekt AfroReggae ja Trumm-It alustab

SA Tallinn 2011 kutsel Tallinnas viibivad AfroReggae trummiõpetajad annavad veebruari algul viis õpituba kuni 60 noorele, kelle seas on Tallinna Laste Turvakeskuse noored, samuti 14–20aastased noored Lasnamäe ja Kopli noortekeskustest. Aasta teisel poolel lisandub veel 2–3 trummiorkestrit erinevate linnaosade noortekeskustesse.

Eraldi trummitrenn toimub Tallinna Noorsootöö Keskuse noorsootöötajatele ning sotsiaaltöötajatele erinevatest organisatsioonidest, kes juba veebruaris käivitavad AfroReggae eeskujul Eesti uue noorteprojekti Trumm-It.

Trumm-It trummiorkestreid hakkavad juhtima professionaalseid trummiõpetajad nii Eestist kui ka Brasiiliast, koostööd tehakse Eesti trummareid ühendava Viljand DrumLabiga.

Tallinna Laste Turvakeskuse trummiringi juhendab nimekas löökriistamängija ja trummar Reigo Ahven, kes pälvis eelmise aasta lõpul meedia tähelepanu Guinnessi rekordiraamatu väärilise 30 päeva katkematult kestnud trummisessiooniga Viljandis. Brasiilia kultuuriministeeriumi toel saabub Rio de Janeirost peatselt Eestisse Trumm-It orkestreid õpetama AfroReggae trummar Francois Archanjo.

2011. aasta tipphetkeks kujunevad AfroReggae suure grupi kontserdid Tallinnas, milles koos Brasiilia muusikutega on laval ka Trumm-It orkestrite noored. Trumm-It orkestreid saab kuulda ja näha juba tänavu, sest alates aprillist esinevad noored erinevatel kultuurisündmustel ning suvel ka linnaruumis.

Tallinna Laste Turvakeskuse juht Erki Korp tõdes, et AfroReggae külaskäik ja Trumm-It orkestrite loomine on noorte jaoks väga oluline uus võimalus.

"Kui saime laste turvakeskusse muusikatoa, nägin, kuivõrd hästi mõjus noortele võimalus erinevaid instrumente proovida. Muusika köidab tähelepanu jäägitult. Trummiorkestrid annavad noortele võimaluse särada ja esineda, tegelda asjaga, mis toovad esile loovuse ja hoiavad neid eemal alkoholist ja narkootikumidest. Koostöö brasiillastega loob noortele eksootilise ja erilise võimaluse," kommenteeris Korp.

Rio de Janeiro faveladest ehk slummidest 1993. aastal sündinud AfroReggae on maailma üks tunnustatumaid vähekindlustatud peredest pärit noori ja riskinoori hõlmavaid liikumisi, mille eesmärk on kaasata noori kultuuriga seotud tegevustesse ning aidata neil leida enesele uusi väljakutseid.

Aastate jooksul on AfroReggae liikumisega seotud olnud tuhandeid noori nii Brasiilias kui ka Euroopas. Grupo Cultura AfroReggae’t tuntakse maailmas eelkõige tänu trummiorkestritele, kes on musitseerinud muuhulgas koos Gilberto Gili, Caetano Veloso, Rolling Stones´i ja Yoko Onoga.

Nüüd jõuab AfroReggae ka Eestisse. Vaata AfroReggae ja Trumm-It trummiorkestrite kohta lisa Trumm-It veebisaidil ning leia Trumm-It’i kogukonnad Facebookist ja MySpace’ist.

Noorteprojekti Trumm-It partnerid on Tallinna Noorsootöö Keskus, Tallinna Laste Turvakeskus, MTÜ Eesti Pakendiringlus ja Tallinna Perekeskus. Projekti toetavad Tallinna Kristiine linnaosa valitsus, Tallinna kesklinna linnaosa valitsus, restoranid C’est la Vie ning Clazz, EMT ja Coca-Cola HBC Eesti.