Kuu aja pärast algavad Tallinna Merepäevad 2010 saavad kolmanda kodusadama

Admiraliteedi basseinile ja Lennusadamale lisaks laieneb programm ka BLRT laevatehase territooriumil asuvasse Peetri sadamasse. Seal võtavad koha sisse kaasahaarav tänavakunstiprojekt "Urban Seashells" ning 16. juuli õhtul Noblessneri valukojas (Tööstuse 48) toimuv Nargen Festivali suvesümfoonia kontsert. Lisaks toimuvad sadamas ekskursioonid BLRT tehasesse. Nii Admiraliteedi basseinis asuvasse uude jahisadamasse kui ka Peetri sadamasse pääseb nüüdsest ka veeteed pidi.

Tallinna Merepäevade üks tänavusi tõmbenumbreid on Austraalias sündinud suurte olümpiapurjekate 49er-ite regatt. Merepäevadel toimuva rahvusvahelise kolmepäevase regatiga tähistatakse 30 aasta möödumist Tallinna olümpiapurjeregatist ning tulevikus korraldatakse seda regatti Tallinna lahel igal aastal. Ühtlasi avatakse 16. juulil Admiraliteedi basseini kõrval Clarion Euroopa Hotelli lounge’is näitus "Tallinn 80 olümpiaregatt".

Teine suursündmus, mis pakub silmailu ja lusti nii suurtele kui ka väikestele, on enneolematu vedurlaevade tantsushow. Laupäeva 17. juuli pärastlõunal on kõik huvilised oodatud Lennusadama kaile etendusest osa saama.

SA Tallinn 2011 merepäevade projektijuht Eva Saare sõnul pole Eestis sellist asja enne nähtud. „Kaks suuremat vedurlaeva liigutavad ahtreid ja vööre, keerutavad end ja teevad tantsuliigutusi – tantsijateks Eesti firma PKL vedurlaevad“ kirjeldas Saar.

Suurpeole antakse avalöök 16. juuli õhtul kell 20 Admiraliteedi laval kontserdiga "Sõnad tuulde", kus esinevad Estonian Dream Big Band, Hedvig Hanson, Hanna-Liina Võsa, Mikk Saar ja Robin Juhkental. Muusikat jagub merepäevadel loomulikult hommikust õhtuni. Teiste heade eestimaiste džäss-, popp-ja etnomuusikute hulgas astub 17. juuli õhtul C-terminali jazzialal lavale ka Sofia Rubina, kellele see on õpingute järel USAs üle tüki aja esimene kontsert kodumaal.

Tallinna Merepäevad on mõelnud programmi koostades kogu perele. Uudistamiseks on avatud Eesti laevad Suur Tõll, Lembit, Tarmo, Kalev, Turm, Blue Sirius, Runbjärn, Jõmmu, miinijahtija Admiral Cowan, politsei- ja piirivalve laev ja politseikaater, TTÜ õppelaev Salme, puksiirid, lootsilaev ja kalalaevad; oma oskused saab proovile panna nii robinsonidel ja haabjatel, batuutidel "Aurik" ja "Haipoiss" kui ka sukeldumist või mudellaevade sõidutamist proovides.

Lennusadamas on avatud meremuuseumi väljapanekud ja näitus, veeteede ameti ja EMA Merekooli telgid, sadamakail pakutakse süüa ja juua. Lastele pakub põnevust ka 18. juulil Admiraliteedi laval peetav Nargen Festivali esimene laste veekarneval.

"Media House’ilt tellitud hiljutise küsitluse põhjal tahab tänavustest merepäevadest osa võtta kolmveerand Tallinna elanikest ja ka suur hulk eestimaalasi väljastpoolt pealinna," kommenteeris SA Tallinn 2011 juht Jaanus Mutli. "Nii tahame ka tänavu ja järgmisel, Euroopa kultuuripealinna aastal pakkuda merepäevade tiheda ja huvitava programmiga jätkuvalt põhjust Tallinna kesklinna rannaalale tulemiseks – seda nii kohalikele kui meie linna külalistele. Kokku ootame suurpeole ligi
60 000 osalist," sõnas Mutli.

Tallinna Merepäevad 2010 toimuvad Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti Meremuuseumi, Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi, SA Tallinn 2011 ühisel ettevõtmisel ja SA Tallinn 2011 eestvedamisel. Aastaks 2011, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn, on merepäevad ranna-ala olulisim sündmus pealinnas.

Merepäevade edukale õnnestumisele aitab suurtoetajana kaasa Viking Line Eesti OÜ ning koostööpartnerid on BLRT Grupp, Clarion Euroopa Hotell, Eesti Veeteedeamet, Eesti Jahtklubide Liit, Jazzkaar, Nargen Festival, Energia Avastuskeskus, Politsei- ja Piirivalveameti lennusalk, Eesti Ujumisliit, Eesti Loots, EMA Merekool, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Eesti Spordimuuseum, Sõltumatu Tantsuühendus, PKL, Alfons Hakans, Admirali laev ja City Bike.

Külasta Tallinna Merepäevade kodulehte
ning Lisa end merepäevade sõbraks
ka Facebookis!

Mullu külastas merepäevi orienteeruvalt
50 000 inimest.