"52 üllatust ja ideed" laulavad linlaste nimedele hümni

Projekti "Nimepäev" eestvedajad, kujunduskunstnik Hedi Roots ja arhitekt Jaak Looveer soovivad ettevõtmisega väärtustada inimeste nimesid ning pakkuda uuenduslikku võimalust, kuidas panna inimesed väärtustama seda, et nad olemas on; kuidas neid rõõmustada ja kinkida neile positiivseid emotsioone.

Hedi Roots kirjeldab merekonteineris toimuvat järgmiselt: konteinerisse sisse astuv inimene trükib oma nime klaviatuurile ning istub pehmesse mugavasse tugitooli.

Hetk vaikust liikuvate kardinatega ning seejärel kardinad avanevad. Laval ehk ekraanil seisab segakoor, lauldes inimesele tema nime. Kõik kokku kestab paarkümmend sekundit, koori improvisatoorne ja eelsalvestatud esitus on näha ka möödakäijatele konteineri tänavapoolselt küljelt.

"Kuulaja enda jälgimise objektiks jääb see, mis toimub tema emotsioonidega sellisel isikliku hümni kuulmise hetkel. Kui kuulaja endast vähegi lugu peab, siis peaks selline nimeline kannustus mõjuma vähemalt ergastavana, just nagu tass kohvi ja seda täiesti tasuta," rääkis Roots.

Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni Tallinnas jääb 14 nädalat.