52 üllatust ja ideed: Linnahalli kõrval avatakse välibassein

Kunstiprojekti „Bassein“ eestvedajad on Kunstiakadeemias õppinud Andra Aaloe, Aet Ader, Flo Kasearu ja Grete Soosalu. Tegu on noorte kolmanda ühisprojektiga, viimati pälvisid kunstnikud laiemat tähelepanu samuti "52 üllatuse ja idee" sarjas toimunud Vabaduse väljaku kunstijärjekorraga, kus jagati kultuuripealinna stipendium linnarahva vahel laiali.

"Tallinna kesklinnas lõppeb inimeste linn rannajoonel, edasi tulevad laevad, klaasikillud ja raudbetooni vardad, uppunud autod ja vettevisatud kassipojad kilekotis. Meie „Bassein“ on alla joonitud mere kaugus. Potentsiaal. Installatsioon on skulpturaalne protest sellele, mida tegelikkuses teha ei saa – vette minna. Bassein väljendab meie soovi, et aktiivne linn ulatuks mereni," põhjendas uue kunstiprojekti vajalikkust selle üks autoreid Aet Ader.

Nii paigaldavad kunstnikud Tallinna kesklinna merepiirile turvalist ja mugavat ujumist tähistava sümboli, ujumisrajad. „Basseini“ paigaldus algab täna, s.o 23. augustil, installatsioon jääb avatuks reede, 27. augustini.

Kunstnikud tänavad SA Tallinn 2011, Idakeskuse Spordiklubi ujulat, Lindaliini AS-i ja Tõnu Narrot abi eest „Basseini“ elluviimisel.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 aasta alguseni jääb 19 nädalat.