Nädalalõpp toob Tallinna uudse kunstifestivali Stencibility

Lisaks trafaretikunsti propageerimisele tahavad festivali korraldajad pakkuda mõistlikumat alternatiivi aerosoolvärvide kasutusele loomingus ning sotsiaalsele kunstile tähelepanu tõmbamisega edenda sel teemal ühiskondlikku dialoogi.

„Mida rohkem kunsti on ühiskonnas, seda rikkalikuma mõttemaailmaga see ühiskond on. Stencil art on aus ja otsekohene viis uute mõtete viimiseks kaasinimesteni. Lausa kuritegelik on situatsioon, kus avalikus ruumis domineerivad vaid sellised sõnumid, mille eesmärgiks on propageerida vähesemat mõtlemist rohkema tarbimise eesmärgil,“ kommenteeris festivali üks eestvedajaid,
Tiit Joala.

Kolmepäevase festivaliga Polymeri kultuuritehases (Ülase 16/Madara 22) tahetakse aktiivseid stencilkunstikke ka üksteisele tutvustada. Nimi ’stencibility’ on sõnamäng, mis tuleneb sõnadest stencil ja sensibility. Festivali tulemiks on ühisnäitus Kultuuritehas Polymeri seintel.

Festivali kava:

  • Reedel, 2. aprillil kella 16–20 stencilivalmistamise töötuba;
  • Laupäeval, 3. aprillil kella 14–20 stencilivõistlus, näituse pidulik avamine kell 21.
  • Pühapäeval, 4. aprillil kell 18 näitust tutvustav tuur huvilistele.

Festivali korraldavad vabad radikaalid, ettevõtmist toetab kultuuripealinna ootussari "52 üllatust ja ideed". Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 40 nädalat.

Vaata ka stencilkunstnike blogi.