Tallinna Merepäevad kogusid 80 000 külastust

16.-18. juulini toimunud Tallinna Merepäevad meelitasid oma mitmekesise programmiga mere äärde üle poolesaja tuhande inimese. Merefestivali kõrghetked olid puksiirlaevade tantsushow ja esmakordselt merepäevadel toimunud regatt Tallinn Race. Tänavu sai programmi nautida juba kolmes sadamas.
Loe lähemalt...

Tänavakunsti projekt KONT Tallinna Merepäevadel Peetri sadamas

Tallinna Merepäevadel Peetri sadamas toimunud tänavakunsti aktsioon KONT oli ettevalmistav üritus 2011. aasta tänavakunsti festivaliks. Projekti kandev idee ning läbiv kujund on merekonteiner: transpordivahend, universaalne ühik, mis on lähteülesandena antud tänavakunsti taustaga noortele kunstiprofessionaalidele "ümbertöötlemiseks".
Loe lähemalt...

Eesti koorid ülemaailmsel kooriolümpial võidukad

Hiinas, Shaoxingis toimuvatel maailma koorimängudel olid Eesti koorid võidukad – ETV Tütarlastekoor pälvis kuni 12-aastaste lastekooride osas peapreemia; Euroopa Kultuuripealinna Segakoor võitis kaks kuldset diplomit –  avatud võistlustel segakooride ja kaasaegse muusika kategoorias ning Turba Tütarlastekoor folkloori kategoorias hõbediplomi.
Loe lähemalt...

Tallinn 2011 - Euroopa kultuuripealinn esitleb: NEXT TO NOTHING EKKM-is

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis avatakse reedel,  23. juulil näitus Next to Nothing, kus on eksponeeritud viieteistkümne kunstniku teosed (videod, installatsioonid, fotod, maalid, objektid), mis testivad EKKM-i vaimset ja füüsilist vastupidavust ”valge-kuubi kunsti” rünnakutele ja vastupidi. Kaasa teevad kolm väliskunstnikku, kelle hulgas kõige tähelepanuväärsem nimi on kahtlemata Martin Creed, sajandivahetuse üks olulisemaid briti kunstnikke.
Loe lähemalt...

52 üllatust ja ideed tervitab Moskva rongi Georg Otsa „Tallinna lauluga“

Eesti ainus rahvusvaheline reisirong käib Tallinna ja Moskva vahel. Iga selle rongi saabumine ning väljumine on juba sündmus omaette. Nädala jooksul kõlab Georg Otsa „Tallinna laul“ kui tervitusmeloodia perroonil pärast diktori häält, kui rong saabub ja 10 minutit enne seda, kui rong väljub. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 24 nädalat.
Loe lähemalt...

Kultuurikalender mitmes keeles

Kultuuripealinna sündmuste kalender on meie kodulehel mitmes keeles. Kultuurikalender võimaldab otsida sündmusi nii aja, koha kui valdkonna kaupa eesti, vene, soome, inglise, saksa, prantsuse ja rootsi keeles. Samas leiate ka viited sündmuste korraldajate kodulehtedele ja piletimüüki.