« Tagasi algusesse

Euroopa kultuuripealinna segakoor läheb maailma koorimängudele ja EXPO-le

Maailma Koorimängud toimuvad üle aasta maailma erinevates kohtades. Sel aastal toimuvad mängud kuuendat korda, 15.–26. juulini Shaoxingis. Sündmuse idee tuleneb olümpiaideaalist, mis muudab kunsti võistluseks ja vastupidi, võistluse kunstiks. Lisaks on Koorimängude mõte ühenda muusika kaudu erinevaid rahvusi ühtseks keeleruumiks.

Euroopa kultuuripealinna segakoor võistleb nii segakooride kui ka kaasaegse muusika kategoorias ning esineb ka Koorimängude kontserdil "Kooride tulevärk – We are the world" ja lõputseremoonial.

Selleaastase EXPO peateema on "Better City, Better Life", selle kontseptsiooniga sobivad kultuuripealinn Tallinna ideed nagu valatult.

Euroopa kultuuripealinna segakoori ettevalmistus EXPOle minekuks algas juba aprillis, mil salvestati materjal Eesti paviljoni innovatiivse idee "Laulvad laupäevad" tarbeks. Selle projekti raames saavad tulihingelised koorimuusika- ja karaokearmastajad oma huvid ühendada: esmakordselt maailmas luuakse Eesti EXPO paviljonis kiht kihi ja salvestus salvestuse haaval suurimat koorikaraoket, mis eales tehtud, ning paviljoni külastajatest lauljad-osalejad saavad lisaks tavapärasele tekstiribale näha Euroopa kultuuripealinna koori laulmas video

vahendusel selliseid palu nagu "Mägede hääl" ja "Money money money" jpt.

Koorimängude mängude järel ka esineb koor ka EXPO kultuurikeskuses ja soolokontserdiga võimsal Euroopa väljakul.

Maailma Koorimängudel osaleb ligi 20 000 koorilauljat enam kui 50 riigist. Eestist sõidavad võistlusele ka ETV tütarlastekoor ja Turba gümnaasiumi tütarlastekoor.

Kui soovid kuulata Hiinas esitusele tulevat Euroopa kultuuripealinna segakoori kava, siis saab seda teha kahel kontserdil, mis toimuvad 9. juulil kell 19 Rapla kultuurikeskuses ja 10. juulil kell 12 Tallinna Matkamajas.

Lisainfo Maailma Koorimängude ja EXPO Eesti paviljoni ning koorikaraoke kohta leiad siit:

http://www.interkultur.com/competitions-festivals/world-choir-games/
http://www.savecity.org/en/expo2010/singing-saturdays


« Tagasi algusesse

Veel selles uudiskirjas...