Kultuuripealinna linnade tuur peab lõpupidu Paides ja Rakveres

Eeloleval nädalavahetusel esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 end Paide ja Rakvere elanikele. Tasuta peol löövad kaasa tsirkusetrupp Folie ning lauljad Mikk Saar, Tanja Mihhailova ja Maarja-Liis Ilus. Rakveres pannakse lõppakord neli nädalavahetust toimunud linnade tuurile.
Loe lähemalt...

Rahvusvaheline PARKing Day toob Tallinna kesklinna kolm uut parki

Sel nädalal luuakse Tallinna kesklinnas kultuuripealinna ootussarja „52 üllatust ja ideed“ raames parkimiskohtadest kolm ajutist parki tähistamaks rahvusvahelist PARKing Day’d. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 16 nädalat.
Loe lähemalt...

Esmaspäeval sai alguse filmi „Tallinna hommikud“ võtteperiood

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ametlikku programmi kuulub ka mitmeid filmiproduktsioone – näiteks dokumentaalfilm kultuuripealinna Tallinn 2011 tegemisest ,  lühidokumentaalfilmide sari „Üks lugu“ ja mänguline dokumentaalfilm „Tallinna hommikud“, mille võtteperiood sai alguse 13. septembril.
Loe lähemalt...

Helsingis avab uksed Eesti Maja - Viro-keskus

Eesti-Maja - Viro-keskuse avamispidustused toimuvad reedel, 17. septembril Helsingis, kuhu on oodatud kõik Eesti huvilised.
Loe lähemalt...

Tallinn For All – projekt kohaliku elanikkonna ja turistide eluolu kvaliteedi parandamiseks

Kes ei oleks meist võõras linnas kirunud, kui me ratastel kohvriga hotelli otsides kõnniteede vagudesse toppama jääme ja sõidutee äärest üle ei pääse; kui me pakkidega lifti ei mahu; kui kogemata bussiga vales suunas sõidame ja seetõttu lennukist maha jääme; veel hullem – kogemata võõra linna lennujaamast ennast leiame.
Loe lähemalt...

Iiris ja Kadri Voorand Popkommil, Iiris kinnitatud Soome festivalile Lost in Music

Tallinn Music Weekil Skype auhinna pälvinud Iiris ning eelmisel aastal noore jazzitalendi tiitli pälvinud Kadri Voorand astusid eelmisel nädalal üles Berliinis, ülemaailmse muusikamessi Popkomm festivalikavas. Iiris andis Berliinis lausa kolm kontserti: ehedas Kreutzbergi klubis SchwuZ, kus toimus ka Tallinn Music Week’i, Euroopa Kultuuripealinn Tallinna, Jazzliidu, Eesti Muusika Ekspordi ja Berliinis asuva Eesti Saatkonna poolt korraldatud meeleolukas vastuvõtt „Meet Estonia“, kabareeteatris La Vie En Rose ning Popkommi-välisel soolokontserdil Kaffee Burgeris. Kadri Voorand astus võluva kavaga üles Popkommi jazzifestivali Jazzkomm laval.
Loe lähemalt...

Kultuuripealinna infokeskus ootab huvilisi külla iga päev

Kultuuripealinna infokeskus avas uksed 10. septembril Rotermanni kvartalis Rotermanni ja Ahtri tänavate nurgal paiknevas nn Mustas majas ja on alates eelmisest reedest avatud iga päev.
Loe lähemalt...