Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitleb end Peterburis

27.–30. oktoobrini tutvustab SA Tallinn 2011 Peterburi kultuurirahvale ja linnaelanikele järgmise aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Tallinnas. Sündmustesari "Tallinna kohtumised Peterburis" toimub kultuuripealinna partnerteatris Baltiiski Dom.
Loe lähemalt...

Kultuuripealinna tsirkuseprojekt saab Belgias avalöögi

Reedel 29. oktoobril saab Belgias Leuvenis avalöögi rahvusvaheline noorte tsirkuse projekt "What Makes Us Move", mis kulmineerub kultuuripealinna aastal Tallinnas toimuva festivaliga "Tsirkusepuu".
Loe lähemalt...

Soome suurima Eesti-teemalise laada põhirõhk on Euroopa kultuuripealinnal Tallinnal

19.–21. novembrini Helsingis toimuva Mardilaada, Soome suurima Eesti-teemalise laada põhirõhk on 2011. aastal kultuuripealinna tiitlit kandvat Tallinnal. Mardilaada seekordne tunnuslause on "Kulttuuri kutsuu!" ("Kultuur kutsub!").
Loe lähemalt...

Eesti kunstinoori huvitavad inimpsüühika ja eneseanalüüs

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali "Eksperimenta!" kohalikku eelvooru esitati üle Eesti sadakond tööd, mis käsitlesid näituseteemat "Ruum" erinevates väljendusvormides. Populaarseimad teemad olid inimpsüühika ja eneseanalüüs ning inimese ja keskkonna vaheline suhe.
Loe lähemalt...

"52 üllatust ja ideed" kutsub nukumööblit meisterdama

Täna, s.o neljapäeval, 28. oktoobril saab Tallinna vanalinna Meistrite Hoovis viimast korda õppida meisterdama nukutube ja tillukest mööblit. Eelkõige on oodatud isad koos lastega, et inspireerida mehi asjatundlikul juhendamisel lastega ühiselt tegutsema. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb vaid 10 nädalat.
Loe lähemalt...

Algab juudi süvakultuuri festival Ariel

Novembri avanädalal toimub Tallinnas VII juudi süvakultuuri festival Ariel, mille tänavune peaesineja on hinnatud sefardi liturgia kantor Lior Elmalech Iisraelist. 2011. aastal kuulub festival Euroopa kultuuripealinna programmi.
Loe lähemalt...

Vabaduse väljaku Eksperimentaalgaleriis avati näitus "Loe mind!"

Alates 22. oktoobrist saab Vabaduse väljaku Eksperimentaalgaleriist teada, mida noored loevad ning milliseid raamatuid oluliseks peavad. See on Sally Stuudio noorte näitus "Loe mind!".
Loe lähemalt...
  • Valik Euroopa kultuuripealinna meeneid on nüüdsest müügil ka Tallinna vanalinna turismiinfokeskuses aadressil Niguliste 2 / Kullassepa 4. Lisaks on võimalik meeneid osta kultuuripealinna infokeskusest Rotermanni kvartalis ja e-poest aadressil pood.tallinn2011.ee.
  • Kultuuripealinna ajalehe reedel, 29. oktoobril ilmuvas numbris uuritakse kultuuripealinna külalislahkuse programmi, räägitakse linnainstallatsioonide festivalist ning sellest, et Vilnius näitas, kuidas pidada pidu katkuajal. Ajalehte saab lugeda ka veebist: www.tallinn2011.ee/ajaleht.