Rattarikas kultuuripealinna kontor


Fotograaf Andres Tarto
Meie kultuuripealinna sihtasutuses armastame rattaga sõita – nii tööle kui kokkusaamistele üle linna, õhtul mere äärde või sõpradele külla. Me usume, et kui ühel heal päeval sõidab Tallinnas suur hulk inimesi igapäevaselt rattaga, siis saame ratturitena liikluses võrdseks partneriks busside, trammide, jalakäijate ja autodega ning Tallinn saab tõeliselt euroopaliku näo.

Meie sihtasutus on üks projekti Eesti Rattarikkaks algatajaid – koos heade partneritega innustame linnaelanikke kasutama jalgratast igapäevase liiklusvahendina. Et head eeskuju näidata, oleme ka ise võimalikult rattasõbralikud: paljud meist käivad tööl jalgrattaga ja meil on oma turvalised parkimiskohad sisehoovis. Samuti on meil palava ilma puhul värskenduseks duššinurk, kuigi usume, et rattaga saab linnas liigelda ka rahulikult, nii et pesemisvõimalus polegi vältimatult vajalik. Koosolekutele sõidame ka sageli ratastega ja sellepärast oskame soovitada – organisatsioonid, andke oma kodulehel teada, kuhu teie juures on hea ratast parkida.

Aprillis sõitsime kultuuripealinna laulukooriga esimest korda Laululahingu saatesse just ratastega, et näidata – ka läbi õhukese lume kannatab Tallinnas rattaga liigelda. Eesti Rahvusringhääling lasi meil oma kodarväe parkida otse garderoobi – nad alles ehitavad oma avalikku rattaparklat.

Kui tuled kultuuripealinna kontorisse külla, siis saad oma ratta lukustada teisele poole Pärnu maanteed – seal on kõnnitee piire, mille külge saab ratta üsna mugavalt kinnitada.

Eesti Rattarikkaks algatuse eestvedajateks on SA Tallinn 2011 kõrval veel Eestimaa Roheline Liikumine, Uue Maailma Selts, Jalgrattaklubi Vänta Aga, MTÜ Pärmivabriku Töökoda ja Eesti Maaülikool. Loe lähemalt: www.rattarikkaks.ee

Targad sadulasse, linn rattarikkaks!