Roheline turundus

Sihtasutus Tallinn 2011 on asutus nagu iga teinegi – meil on visiitkaardid ja meened. Sellest ei pääse, kuid me ei tahagi pääseda – kõik need vidinad töötavad meie heaks, kui neid õigesti ja otstarbekalt kasutada. Seetõttu oleme andnud endale lubaduse, mille nüüd ka sinule anname: püüame hoiduda kasututest ja ressursimahukatest meenetest, mis üleandmise järel koha prügikastis leiavad.

Me soovime jätta oma tegevusest võimalikult väikest ja toredat ökoloogilist jalajälge ning soovime selle kaudu anda eeskuju ka sulle – jälgi, mida sa vastu võtad ja ise levitad

Püüdleme selle poole, et igal meie meenel oleks oma isikupärane saamislugu. Kutsume oma meenetega üles loovusele ja keskkonna säästmisele ning ärgitame tarbima vaid seda, mida tõesti vajad. Mei ei solvu, kui meie kingitusest loobud, sest sa lihtsalt ei vaja seda!

Anname lubaduse, et kus võimalik, lähtume oma turunduses järgmistest keskkonnateadlikest põhimõtetest:

Lokaalsus. Lubame, et kus vähegi võimalik, kasutame kohalikku toormaterjali, eelistame Eesti disainerite loomingut ning kaasame nende tootmiseks kohalikku tööjõudu, hoides niiviisi oma tegevusega eetilist joont.

Keskkonnasäästlikkus. Lubame, et selgitame välja kõige optimaalsema keskkonnasäästliku lahenduse oma meenete tootmiseks, mis võtab võimalusel aluseks looduslikke värve ja taaskasutatud materjale või leiab meie poolt kasutatud materjalidele järgmise kasutusviisi. Soovime, et meie poolt toodetu leiaks pikaajalist kasutust.

Väärtustamine. Igal meie meenel on oma saamislugu ja põhjus ning me hoidume tootmast neid tonnide kaupa. Me ei tee midagi ilmaasjata ja lubame, et ei lämmata teid mõttetute asjade kuhilaga.

Meie meened aitavad levitada keskkonnateadlikku mõtteviisi, kuid püüame seda järgida ka oma ülejäänud tegevuses:

  • sorteerime prügi;
  • säästame maksimaalselt printeripaberit
  • eelistame liikumiseks jalgrattaid, ühistransporti või kiireid jalgu;
  • Oma esimese elu lõpetanud paberist, papist ja muust makulatuurist lõikame omale visiitkaarte,
  • vanadest reklaamplakatitest teeme poekotid või anname need lastele joonistuspaberiks.

Julgustame ka sind oma elutegevusest jäävat ökoloogilist jalajälge üle vaatama ning väiksemaks tegema. Siis on järgmistel põlvedel ka ruumi siin elada!

Igal meenel on rääkida oma lugu

Kõik Tallinn 2011 meened on sündinud rohelisest mõtteviisist. Need on valdavalt Eesti disainerite poolt loodud ja siin valmistatud. Iga meene kannab endas keskkonnasäästlikkuse, taaskasutuse, praktilisuse ja pikaealisuse põhimõtteid. Neid ja paljusid teisi meie rohelisi meeneid saate osta kultuuripealinna e-poest.

 

Kultuuripealinna rinnamärk

Rinnamärk

Meie rinnamärk on küll tilluke, ent räägib väga palju tema kandjast – ta on kultuuripealinnast nakatatud! Märk on valmistatud 2002. aastal tulekahjus kannatada saanud Tallinna Pühavaimu kiriku vaskkiivrist, mille paigaldas kirikule 1688. aastal vasksepp David Hübner.

Kultuuripealinna nööp

Vurr

Ettevaatust, kui vurri keerutama hakkad, ei saa Sa seda enam käest. Oleme seda korduvalt näinud, uskuge! Muide, teadaolev vurrimise rekord on 5 minutit ja 8 sekundit. Kas Sa trumpad üle? Meie vurrid on toodetud vanadest metallijääkidest.

Kultuuripealinna nööp

Nööp

Usud, et see on tavaline nööp? See nööp on universumi mudel, inimarengu ja saavutuste peegeldus, kõikide esitatud küsimuste vastus. Nööp on valmistatud 2002. aastal tulekahjus kannatada saanud Tallinna Pühavaimu kiriku vaskkiivrist, mille paigaldas kirikule 1688. aastal vasksepp David Hübner.