Segakoor

Euroopa kultuuripealinna segakoor

Kes on Euroopa kultuuripealinna segakoor ehk mis on Euroopa kultuuripealinna heliredel

DO nagu Doos naeru ja head tuju.
Meie vitamiiniks on iganädalane kooriproov, millest saadav hea energia ei lase haiguseid ligi ja tujul langeda. Mõnus!


RE nagu Repertuaar.

Meie koori repertuaar on seinast seina. Dirigent Veronika Portsmuth paneb meid proovile nii Pärdi kui Debussyga, nii modernse kosmopoliitse koorimuusika kui ka tõelise Eesti pärimusmuusikaga. Meile meeldib see!


MI nagu Miks?

Miks me selle koori ellu kutsusime? Aga ikka selleks, et teave Tallinnast kui Euroopa kultuuripealinnast jõuaks kõikide inimesteni ning et me ise üksteist ja iseennast sel põneval teel paremini tundma õpiksime. Toimib küll!


FA nagu Fantastilised inimesed.
Kõik kooriliikmed ilmselt nõustuvad siinkohal – meie kooris valitseb väga mõnus, pingevaba ja huumorilainel õhkkond, mida aitab luua mõistagi meie fantastiline dirigent Veronika. Samas, laulud saame ka kõige selle kiuste selgeks! :)

SOL nagu Solfedžo.
Meie koori liikmetest vähesed on eluaeg noodikirja õppinud, enamik on pigem kunagi koolikooris laulnud. Leidub neidki, kellele noodid "erilisi vihjeid ei anna" :) Ja ometi koosneb meie repertuaar raskest klassikast raske popini. Sest me tahame, oskame ja suudame. Ja me õpime!

LA nagu Laululahing.
Meie koori esimeseks teetähiseks on kahtlemata osavõtt ETV vahvast koorilauluvõistlusest "Laululahing". Et jõudsime seal finaali ning saavutasime III koha, andis see meile julgust ja enesekindlust minna teistelegi konkurssidele võistlema. Esinemine meile meeldib!

SI nagu Silmailu.
Jah, meie kooris laulavad silmapaistvalt kenad mehed :D (Naised on niikuinii ilusad.)

DO nagu Dokumentaalfilm.
Euroopa kultuuripealinna segakoori tegemistest ja pürgimisest Hiinas toimunud maailma kooride olümpiamängudele ehk World Choir Games’ile (WCG) valmib kooriliikmest režissööri Mikk Ranna käe all dokumentaalfilm, mis jõuab "Eesti lugude" sarjas 2010. aasta lõpus ETV ekraanile.

Kui soovid meiega liituda, meid esinema kutsuda või meie tegemisi toetada, siis võta ühendust:
idee@tallinn2011.ee või helista +372 56 2011 10.