Sel nädalal näeb kultuuripealinna ootussarjas sotsiaalkriitilist teatrilugu

"Simo-Karli peaasi on pea asi" on SA Tallinn 2011 toel sündiv Uue Vana Teatri esimene ühiskonnakriitiline ettevõtmine, millega näitleja Vahur-Paul Põldma tahab juhtida tähelepanu traumade ennetusele, ohuolukordades adekvaatsele käitumisele ning esmaabiga seotud valupunktidele kogu ühiskonnas.

"Juba viis aastat tagasi tundsin suurt rõõmu, et meil on üks suurepärane ennetusega tegelev inimene Andrus Lehtmets, ning suurt kurbust, et ta on oma geniaalsuses nii üksi! Tahan selle sotsiaalteatri projektiga aidata Eesti riigis korrastada vigastuste ja traumade ennetuse temaatikat," põhjendas loo autor ja näitleja Vahur-Paul Põldma lavastuse seesugust teemavalikut.

Näidend on kokku pandud lihtsatest ja igapäevastest õnnetuslugudest ning neid illustreerivast foto- ja videomaterjalist. Peategelane Simo-Karl on vaatamata noorele eale kas oma nahal tundnud või pealt näinud erineva raskusastmega õnnetusjuhtumeid, millest ta jutustabki nüüd noortele omases ja mõistetavas keeles.

"Simo-Karli peaasi on pea asi" toimetaja on Eva Koff, ekspert Andrus Lehtmets ja lavastaja Peeter Volkonski. Lavastuse esietendused on 4. veebruaril kell 15 Rocca al Mare koolis, 5. veebruaril kell 14.30 Laagna gümnaasiumis ja 6. veebruaril kell 18 tervishoiumuuseumis.

Sissepääs etendusele on värsketele traumaohvritele, vigastuste põhjustajatele ja potentsiaalsetele ohusolijatele prii. Tasuta kohtade arv on piiratud, registreerige end aadressil maarja@uusvanateater.ee või telefonil 55 542 233.

Etendus kestab 1 tund ja 30 minutit, sellele järgneb arutelu. Vajadusel lisandub vaheaeg. Soovitavalt 16. eluaastast!