Selgub Eesti esimese rahvusvahelise näidendivõistluse esiviisik

Eelmise aasta oktoobris samaaegselt Eestis, Soomes, Venemaal ja Rootsis välja kuulutatud näidendivõistluse Eesti eelvoor kandis pealkirja "Mereäärsed lood".

1. veebruariks laekunud 36 võistlustööst valis viieliikmeline žürii koosseisus Elmo Nüganen (esimees), Anu Lamp, Imbi Paju, Andrei Hvostov ja Eero Epner välja viis parimat ideekavandit.

"Kui arvestada, et Eesti Teatri Agentuuri suurele näidendivõistlusele laekub tavaliselt umbes 70 tööd, siis võib osalejate arvuga rahul olla – seda enam, et sel korral oli ka konkreetne teema ette antud ning eesti autoritele on näidendi sünopsistega võistlustel osalemine uus kogemus," kommenteeris Eesti Teatri Agentuuri juht Ott Karulin.

Igaüks viiest võidutööst saab preemiaks 5000 krooni ning pääseb võistluse teise, rahvusvahelisse vooru. Rahvusvaheline žürii on kaheksaliikmeline ja koosneb nelja konkursil osaleva maa liikmetest. Eestit esindavad seal Elmo Nüganen ja Eero Epner. Tutvu ka konkursi tingimustega.

20 edasijõudnud näidendikavandi hulgast valitakse 30. aprillil 2010 välja need neli sünopsist, millest valmivad täispikad näidendid. Igaüks neist lavastatakse ühes osalejamaadest. Eestis lavastatav uudisteos näeb Tallinna Linnateatris ilmavalgust 2011. aasta sügisel, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn.

"Samas loodame, et ka teised Eestis premeeritud ideekavandid ei jää lõpuni kirjutamata," lausus võistluse üks algatajaid, sihtasutus Tallinn 2011 programmiosakonna juhataja Jaanus Rohumaa.