Tallinn 2011 esitleb oma programmi kogu maailmale

Tallinn toob Senati väljakule lugusid mitmes laadis. Kavas on kultuuripealinna koori ja ülipopulaarse trummiorkestri Trumm-It esinemine, kohale tulevad nukuteatrifestivali Tallinn Treff kuni neljameetrised nukud, eesti popsensatsioonid Iiris ja Malcolm Lincoln ning „Tsirkusepuu“ tsirkuseartistid. „Lisaks saab kogu päeva kätt proovida või meelt lahutada kultuuripealinna keskkonnasõbraliku performance-projekti „MIM Goes Sustainable“ ja nukumeistrite töötubades ning külastada kultuuripealinna tsirkusetänavat,“ loetles Senati väljakul toimuva Tallinn 2011 projektijuht Elena Natale.

Suurele peopäevale eelneb reede, 11. juuni õhtul toimuv Tallinna, Turu ja Helsingi linnapeade ühine kohtumine ja linnarahva tervitus ning hilisõhtul peetav Helsingi klubituur, mis viiakse ellu koos teise Euroopa kultuuripealinna Turu 2011-ga. Programmi detailse kirjelduse leiab aadressilt http://www.tallinn2011.ee/tallinn_2011_senati_valjakul.

SA Tallinn 2011 juhi Jaanus Mutli sõnul on Tallinn 2011 rahvusvahelise esitluspeo korraldamine Helsingis ainuõige samm.
„Helsingi on Tallinnale lähim suurlinn ning vastupidi. Soovime, et aastal 2011 käiksid kõik helsinglased vähemalt korra Tallinnas ning sellepärast tahame just neile pakkuda esimesena aimu sellest, mis Tallinnas järgmisel aastal toimuma hakkab,“ lausus Mutli.

Samaaegselt kultuuripealinna suurpeoga jõuab soomlasteni Tallinna uusim infokanal tallinn.mobi. See on eesti-, soome- ja ingliskeelne mobiilirakendus, kust saab kõige värskemat infot Eesti pealinna vaatamisväärsuste ja sündmuste kohta lugeda otse oma mobiiltelefonist. „Tallinn.mobi pakub mitmekülgset turismiinfot, sealhulgas kultuuripealinna sündmuste infot ning see info on igal ajal ja igas kohas kasutaja enda taskus,“ tutvustas Ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirk.

Lisaks Tallinn 2011 päevale Helsingis saavad helsinglased kahe kultuuripealinna tegemistest kuulda ka Radio Helsinki eetrist. See on kultuurikanal, mis sündis aastal 2000, mil Euroopa kultuuripealinna tiitlit kandis Helsingi. Raadioprogramm sünnib ühiselt teise Euroopa kultuuripealinna Turuga. Radio Helsinkit saab kuulata nende kodulehelt http://www.radiohelsinki.fi.