Tallinn 2011 välisturundustegevus kõnetab kümneid miljoneid inimesi

Vastuseks IRLi süüdistustele tuletab sihtasutuse Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli meelde, et Euroopa kultuuripealinna projektid on alati suunatud ühtaegu nii kodumaisele kui ka välisauditooriumile. Terviklik turundustegevus sõltub omakorda kultuuripealinna projekti kogumaksumusest.

"Tallinn 2011 kultuuripealinna projektil pole mõtet hellitada lootust, et suudab kinni maksta näiteks ülelinnalised grandioossed reklaamikampaaniad mõnes Euroopa metropolis või osta ülikallist reklaamiaega rahvusvahelistes telekanalites," kommenteeris Jaanus Mutli.

"Ehkki just sellist klassikalist turundustegevust näivad oponendid taga igatsevat, oleks tegu raha tuulde loopimisega. SA Tallinn 2011 eesmärk on konkreetsete tegevustega paeluda üleeuroopalist ja Eesti riigile olulist turismisektorit ja püüda Tallinnast huvitatud kultuurituristi. Sellesse tegevusse panustame tänavu 6,5 miljonit krooni," rääkis Mutli.

SA Tallinn 2011 olulisimad koostööpartnerid välisturunduses on EAS, Tallinna ettevõtlusameti turismiosakond, Eesti välis- ja kultuuriministeerium, välisesindused ja kultuuriatašeed, projektipartnerid, Euroopa kultuuripealinnade võrgustik ja Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 suurtoetaja Estonian Air.

Partneritega koostöös on välja valitud ka Tallinn 2011 olulisemad sihtturud, kuhu kuuluvad Soome (eelkõige Helsingi), Venemaa (eelkõige Peterburi), Saksamaa, Rootsi, Läti, Leedu.

Oktoobrist detsembrini ehk Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni on välisturundustegevusi kavandatud veel enam kui 1,5 miljoni krooni eest. Kavandatud tegevused on järgmised:

  • Imagokampaania „Tallinn 2011 kutsub külla“ Berliinis Brandenburgi väravatel ja Bremenis (oktoober 2010, seotud Saksamaa liitumise 20. aastapäevaüritustega, kampaaniakontaktide hulk 2 miljonit);
  • Jätkub turundus- ja kommunikatsioonitegevus Venemaa suunal. Toimub Tallinn 2011 meedia- ja kultuurisündmus „Tallinna kohtumised Peterburis“ oktoobris 2010 meediale, turismisektorile, kultuurikontaktidele samaaegselt suurima Vene turismimessiga INVETEX (kampaaniakontaktide arv 25 000 ja rohkem);
  • Helsingi linnakampaania „Kultuur kutsub Tallinna“ 400 välimeedia pinnal – kestab kahel nädalal novembri lõpus, kampaaniakontaktide arv 800 000;
  • 100 protsendi programmiraamatu väljaandmine inglise, soome, saksa ja vene keeles jagamiseks messidel, turismiinfokeskustes, Eesti välisesindustest ja kultuuriatašeedele, partnerturismiettevõtetes lähiriikides. Kontaktide arv 100 000.

"Meie head partnerid on ka kõik Tallinn 2011st huvitatud sajad välisajakirjanikud, kes kultuuripealinna aasta ettevalmistuste vastu sisulist huvi tunnevad ning oma lugejaid, vaatajaid või kuulajaid meie tegemistega kursis hoiavad," lisas Mutli.