Tallinn osaleb ülemaailmses pildistamisaktsioonis Help-Portrait

Fotograafide Kaupo Kikkase ja Heiti Kruusmaa eestvedamisel osaleb Eesti selles portreeprojektis esimest korda. Pildistamine leiab aset samaaegselt üle kogu maailma sel laupäeval, 4. detsembril.

"Projekti eesmärk on kutsuda kokku fotograafid, meikijad, stuudiote omanikud ja trükikojad ning pildistada jõulude eel inimesi, kes varem ei ole endast kauneid pilte omanud," selgitas Heiti Kruusmaa.

"Osalema on oodatud kõik professionaalsed fotograafid; modellideks aga on inimesed, kellel tavaliselt ei ole võimalust lasta end professionaalidel pildistada."

Nii fotograafid kui ka end pildistada lasta tahtjad saavad projektiga liituda veebiaadressil www.portree.ee.

Tasuta pildistamisele on oodatud paljulapselised pered, vanemateta lapsed, üksikvanemad koos lastega, puuetega inimesed, eakad, töötud loomeinimesed ja paljud teised.

Pildistamise sessioonid toimuvad  4. detsembril, täpsem info edastatakse projektiga registreerunutele hiljem. Kõik pildid trükib ArtPrint ning need kingitakse modellidele – fotograafid ei müü neid edasi, ei kasuta oma portfoolios ega ühelgi muul otstarbel.

Portreeprojekt on osa ülemaailmsest liikumisest Help-Portrait, mille on ellu kutsunud fotograaf Jeremy Cowart. See rahvusvaheline liikumine ühendab fotograafe üle maailma, kes tahavad oma oskuste läbi teha kingituse kogukonnale. Eelmisel aastal osales selles projektis 3449 fotograafi ja 4888 vabatahtlikku, üritus toimus 38 riigis 543 paigas. Inimestele kingiti 40 536 portreed.