Tallinna linnapea saatis taasiseseisvuspäeval kultuuripealinna tuurile

"Täna algava tuuriga paneme justkui mulda väikese siilu talirukist, millelt hiljem lõikame vilja. Eesti rahvas on kultuurirahvas suure algustähega," lausus Tallinna linnapea Edgar Savisaar 20. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 Eesti linnade tuuri avaüritusel.

"Nii nagu 1991. aasta 20. augustil sai Eesti vabaks mitte ainult tänu tallinlastele, nii ei kanna Eesti kultuuri samuti mitte ainult Tallinn. Tallinn 2011 saab olema ja on kogu Eesti Euroopa kultuuriaasta ettevõtmine," rõhutas Tallinna linnapea oma kõnes.

Sihtasutuse Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli tuletas samuti meelde kultuuripealinna olulisust kogu riigile. "Tegu on ühtaegu nii linna kui ka riigi maineprojektiga. Tahame, et sügise saabudes kuuleks Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 plaanidest rohkem ka teiste linnade elanikud – nüüd on aeg küps sihtasutuse ja meie partnerite esitlemiseks üle Eesti," meenutas Mutli.

Tallinnast taasiseseisvumispäeval avalöögi saanud kultuuripealinna esitlussari jätkub nädala pärast – 28. augustil peetakse pidu Haapsalu Lossiplatsil ja 29. augustil Pärnu Keskuse ees, kontserdid algavad mõlemas linnas kell kell 17.30 ja on kõigile tasuta.

Töötoad on avatud kella 16-st. Linnade tuuril löövad kaasa nii Eesti Nuku- ja Noorsooteater, tallinlastele juba teada-tuntud Trumm-It trummiorkester, tsirkusetrupp Folie koos Tsirkusepuuga ning andekas laulupaar Tanja Mihhailova ja Mikk Saar. Haapsalu kontserdile annab värvi Maarja-Liis Ilus, Pärnu publikule kingib Tallinn 2011 aga Lenna Kuurmaa kontserdi.

Kavas on ka ridamisi kultuuriüllatusi.

Järge ootavad Tallinn 2011 tasuta peod Tartus, Valgas, Narvas, Jõhvis, Paides ja Rakveres. Programmist loe lähemalt kultuuripealinna Eesti linnade tuuri lehelt.