Tallinna Merepäevad jätkavad pealinna merele avamist

Tallinna Merepäevad jätkavad tänavu laienemist ja pakuvad mere ääres rohkem ajaviidet kui kunagi varem. Nii saavad pealtvaatajad laupäeval, 17. juulil, nautida merepromenaadil suurt ujumisvõistlust ning nii laupäeval kui ka pühapäeval, 18. juulil jälgida olümpiapurjekate 49erite regatti.

Lisaks uudsele koostööle Eesti Ujumisliidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga haaratakse kavva kolmas sadam: Lennusadama ja Reisisadama kõrval toimuvad sündmused ka Peetri sadamas. Sealses Noblessneri valukojas esitleb Nargen festival reede, 16. juuli õhtul suurt suvesümfooniakontserti.

Programmis on koht ka eelmisel aastal end igati õigustanud Jazzialale Admiraliteedi basseini ääres, kus juba 21. mail avatakse kaks ujuvkaid ligi 60 väikelaevale.

"Üks suuremaid tänavusi uuendusi ongi see, et merepäevadele, nii Admiraliteedi basseini, Lennusadamasse kui ka Peetri sadamasse saab kohale tulla ka väikelaevaga. Nii jätkame kultuuripealinna ideega, mere avamisega linnale," rääkis Tallinna Merepäevade projektijuht Eva Saar.

Tallinna Merepäevad 2010 toimuvad Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti Meremuuseumi, Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi, SA Tallinn 2011 ühisel ettevõtmisel ja SA Tallinn 2011 eestvedamisel.

Merepäevade edukale õnnestumisele aitavad suurtoetajana kaasa Viking Line Eesti OÜ ning koostööpartnerid on Veeteedeamet, Eesti Jahtklubide Liit, Jazzkaar, Energia Avastuskeskus, Politsei – ja Piirivalveameti lennusalk, Eesti Ujumisliit, EMA Merekool, Admirali laev ja City Bike.

Tallinna Merepäevade programm on kättesaadav Tallinna Merepäevade kodulehel. Mullu külastas Tallinna Merepäevi orienteeruvalt 50 000 inimest.