Tallinna Merepäevad kogusid 80 000 külastust

Tallinna Merepäevadel olid taaskord eriti populaarsed laevasõidud kahe sadama vahel, mida nautisid üle kümnetuhande inimese. Tallinna Merepäevade avakontsert „Sõnad tuulde“ tõi Admiraliteedi lava juurde Estonian Dream Big Bandi, Hedvig Hansonit, Hanna-Liina Võsa, Mikk Saart ja Robin Juhkentali kuulama mitu tuhat inimest.

Suur publikumenu saatis kõiki jazziala kontserte „Kitarride öö“ ja Sofia Rubina ning kindlasti õigustas enda varahommikune jazzkontsert Tallinna lahel koos jazzmuusikutega, mida publik nimetas lummavaks.

Esmakordselt sai Merepäevadel näha purjevarjuteatrit ja laevade tantsushowd. Just enneolematu puksiirlaevade tantsushow pälvis suurima publikuhuvi. „Suur Tõll, mille pealt lennusadama vetel toimuvat tantsu oli võimalik jälgida, oli suure rahvahulga tõttu lausa kreenis,“ ütles Tallinna Merepäevade komisjoni esimees ja Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

Tallinna Merepäevade programmi kuulus ka Tallinn Race nimeline purjeregatt, kus publikule pakkusid Lennusadama esisel akvatooriumil põnevat vaatemängu ekstreempurjekal 49er võistelnud sportlased Eestist, Soomest ja Venemaalt ning Optimist klassis seilanud noorpurjetajad.

Rahvusvahelise kolmepäevase regatiga tähistati 30 aasta möödumist Tallinna olümpiapurjeregatist ning korraldajad loodavad, et selle võistlusega panime alguse ilusale traditsioonile. Tallinn Race 49er regati võitsid soomlannad Hanna Saari ja Jutta Hentinen. Tallinn Race Optimist klassi kaheksa noorpurjetaja hulgas võitis Paul Bogdanov.

 

 

 

Abilinnapea Taavi Aas tõdes, et Tallinna Merepäevade laienemine Peetri sadamasse oli õigustatud, sest oli näha, et inimestel oli selle ala vastu suur huvi. Ekskursioonid BLRT laevaremonditehase alale olid ülimalt populaarsed ja isegi hoolimata lisaekskursiooni korraldamisest ei jätkunud seekord kõigile soovijatele kohti.

SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli ütles, et Tallinna Merepäevad on Tallinna suvises kultuurielus oma kindla koha leidnud ning aidanud tuua elu mere äärde kesklinna piirkonnas. „Me oleme Tallinna Merepäevadega aidanud kaasa linna avamisele merele ja selleaastane külastajate arv näitab seda, et inimesed on merepäevad omaks võtnud.“

Traditsioonide kohaselt saatis ka tänavuste Tallinna Merepäevade lõppkontserti vihmasadu, mis aga publikut sugugi ei heidutanud – sooja saju käes nautis Raimond Valgre Galat mitusada inimest.

Tallinna Merepäevad on ka tuleval aastal Euroopa Kultuuripealinna suursündmus.

Merepäevade edukale õnnestumisele aitas suurtoetajana kaasa Viking Line Eesti OÜ ning koostööpartnerid olid BLRT Grupp, Clarion Euroopa Hotell, Eesti Veeteedeamet, A. Le Coq, Eesti Jahtklubide Liit, Jazzkaar, Nargen Festival, Energia Avastuskeskus, Politsei- ja Piirivalveameti lennusalk, Eesti Ujumisliit, Eesti Loots, EMA Merekool, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Eesti Spordimuuseum, Sõltumatu Tantsuühendus, PKL, Alfons Hakans, Admirali laev ja City Bike.

Lisainformatsiooni Tallinna Merepäevade kohta saab aadressilt www.tallinnamerepaevad.ee