Tallinna Merepäevad üllatavad tasuta päästeliugtee ja Purjevarjuteatriga

16.–18. juulini tallinlasi ja linna külalisi rõõmustavate Tallinna Merepäevade üks kesksemaid ja õpetlikumaid atraktsioone on reedest pühapäevani Admiraliteedi kaile ehitatav laevade evakuatsioonisüsteem.

See on mõeldud kõigile neile, kes tahavad laevade päästeliugteed näha ja kasutama õppida– inimesed saavad seda tasuta proovida ja nii oma hirmudest võitu saada.
 
Admiraliteedi basseinis laeva ei kasutata ning liugtee õige kõrguse saavutamiseks pannakse kaile üksteise otsa firma Transocean Eesti OÜ merekonteinerid. Laskumine päästeparve toimub AS MSCA Revali merekooli kadettide juhendamisel kuni 8 meetri kõrguselt, kõik laskujad peavad jalga tõmbama koha peal jagatavad riidest kaitsesussid.

"Soovitan kõigil Tallinna Merepäevade külastajail päästeliugteelt laskumist kindlasti proovida, sest sellist niiöelda kuiva trenni tegemise võimalust väga sageli ei teki," ütles SA Tallinn 2011 juht Jaanus Mutli ning lubas ka ise liugtee üle vaadata.

Tallinna Merepäevade avaõhtul näeb Admiraliteedi basseini C-terminalipoolsel küljel veel üht üllatuslikku ettevõtmist, maailma esimest purjevarjuteatrit. Sumedas suveöös tõmmatakse lodjale Jõmmu üles puri, millelt publik näeb müütiliste regilaulude, tantsu ja tuleshow’ga vürtsitatud lavastust.

Etenduse lavastab koreograaf Katrin Essenson, muusikalise kujunduse teeb Svjata Vatra. Pool tundi kestvat purjevarjuteatrit näeb reede, 16. juuli südaööl vastu laupäeva. Etendus on tasuta.

Tallinna Merepäevad 2010 toimuvad Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti Meremuuseumi, Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi, SA Tallinn 2011 ühisel ettevõtmisel ja SA Tallinn 2011 eestvedamisel. Aastaks 2011, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn, on merepäevad ranna-ala olulisim sündmus pealinnas.

Merepäevade edukale õnnestumisele aitab suurtoetajana kaasa Viking Line Eesti OÜ ning koostööpartnerid on BLRT Grupp, Clarion Euroopa Hotell, Eesti Veeteedeamet, A. Le Coq, Eesti Jahtklubide Liit, Jazzkaar, Nargen Festival, Energia Avastuskeskus, Politsei- ja Piirivalveameti lennusalk, Eesti Ujumisliit, Eesti Loots, EMA Merekool, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Eesti Spordimuuseum, Sõltumatu Tantsuühendus, PKL, Alfons Hakans, Admirali laev ja City Bike.