Tartu ja Valga järel jõuab kultuuripealinna linnade tuur Ida-Virumaale

"Tuleva aasta Euroopa kultuuripealinna programmi põhiidee on näidata väljapoole meie kultuurielu värvikirevat palet ja pakkuda siinmail elavatele inimestele osasaamisrõõmu. Euroopa kultuuripealinnast ei kujune eliidiprojekt, vaid ühist ideed kandev mitmekesiste sündmuste sari, kuhu on oodatud igaüks," ütles sihtasutuse Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli oma pöördumises laupäeval, 4. septembril Tartus Raekoja platsil ning pühapäeval, 5. septembril Valga linnapargis.

Linnade poolt tervitas kultuuripealinlasi Tartus linnavolikogu esimees Aadu Must ja Valgas abilinnapea Alar Näärme.

Tallinn 2011 jätkas mõlemas linnas oma kireva programmi esitlust. Laval esinesid nukunäitlejad, tsirkuseartistid, Trumm-It trummarid ja lauljad Ott Lepland, Maarja-Liis Ilus, Tanja Mihhailova ja Mikk Saar.

Eesti Nuku- ja Noorsooteater esitles oma lavastust "High School Musical". Nukuteatri näitlejad tegid mitu etteastet erinevate nukuliikidega, tsirkuseartistid reklaamisid oma esinemisega järgmisel aastal toimuvat uue tsirkuse festivali «Tsirkusepuu».

Lisaks laval toimuvale õpetasid Eesti Nuku- ja Noorsooteatri näitlejad Liivika Hanstin ja Tiina Tõnis lastele, kuidas porolooniribadest ja paarist pulgast endale nukk teha, teises telgis õpetasid Tallinna tsirkusetrupi Folie noored artistid mitmesuguste trikkide tegemist.

Eeloleval nädalavahetusel, laupäeval, 11. septembril peatub Euroopa kultuuripealinna Eesti linnade tuur Narvas Geneva platsil ning pühapäeval, 12. septembril Jõhvi keskväljakul.