"52 üllatust ja ideed" kutsub mardipäeval rahvakommete töötubadesse

Seekordse projekti "Regilaululine, kamahõnguline, maavillane ja kodukootud Lasnamäe" eesmärk on arendada laste ja noorte loovust ja eneseteostussoovi. Idee sündis Lasnamäe Üldgümnaasiumi humanitaarainete õpetajate Kaja Saarniidu, Eike Valgma, Anne Maibergi, Agnes Kruusmägi, Juta Terali Ja Helina Turmi peas.

"Noored inimesehakatised vajavad meid ja meie neid. Õpetades lapsi ja ka täiskasvanuid looma, kuulama, nägema, esinema, nautima, töötama ja armastama, saavutamegi eneseteostuse. See oleks parim palsam tänases Eestis," selgitavad õpetajad.

Huvilised on oodatud peredega kolmapäeval, 10. novembril kella 14–18 Lasnamäe Üldgümnaasiumisse (Läänemere tee 31; bussid nr. 5, 29, 63, peatus "Kelluka tee"). Kooli aulas on rahvalaulu-ja tantsu töötuba, kus õpetatakse mitte väga keerulise raskusastmega tantsulist liikumist ja lihtsaid eestlastele omaseid ühehäälseid rahvalaule.

Aula kõrval asuvad muusikaklassid muutuvad sel päeval käsitöö ja kunsti töötubadeks. Ühes ruumis saab meisterdada erinevaid maske (loomamaskid, kadri-ja mardimaskid, karnevali- või maskiballimaskid), teises ruumis saab tegeleda näputööga – valmistada käevõrusid, rinnaehteid, võtmehoidjaid, kaelaehteid või näpunukke.

Kõik materjalid on võimalikult looduslähedased: villane lõng, nööbid, puit, nahk, kangad, paber, kivid, litrid, suled, savi jne. Töötubades juhendavad huvilisi kooli õpetajad ja õpilased.

Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni Tallinnas jääb vaid 8 nädalat.