Kultuuripealinna vabatahtlikud

Mis on kultuuripealinna vabatahtlike programmi eesmärk?

Vabatahtlike programmiga tahame kaasata kõiki inimesi kultuuripealinna aasta läbiviimisse. See on meie suurim üksikisikute kaasamise programm, millega tahame edendada vabatahtlikkust Eestis ja mõjutada ühiskondlikke protsesse (demokraatia ja integratsiooni arendamine läbi kaasatuse).

Kes on kultuuripealinna vabatahtlikud?

Kultuuripealinna vabatahtlikuks on oodatud kõik, kes tahavad oma aja, oskuste, kogemuste ja hea tahtega kaasa aidata kultuuripealinna programmi ja unustamatu kultuuriaasta läbiviimisse.

Vabatahtlikud võivad olla kõik: nii noored (alates 16. eluaastast) kui ka eakad (sh pensionärid), eri rahvusest inimesed, erivajadustega inimesed. Vabatahtlikuks on oodatud ka sotsiaalsed kui ka huvigrupid (perekonnad, sõpruskonnad, huviringid, laulukoorid) jne.

Vabatahtlikud on kultuuripealinna saadikud ja otseside külalistega. Nad peegeldavad kõigile oma abivalmiduse, heatujulisuse ja pealehakkamisega kultuuripealinna suhtumist linlastesse ja külalistesse. Vabatahtlikud näitavad, et kultuuripealinna aasta on meie kõigi ühine pidu!

Kus vabatahtlik abistab?

Võimalusi on väga palju ning huvitavaid pakkumisi tuleb kultuuripealinna aasta lähemale jõudes üha enam. Kindlasti saab kaasa lüüa

  • info jagamisel ja kogumisel (infotöötajad, küsitluste läbiviijad, tõlgid, veebilehe haldurid)
  • sündmuste läbiviimisel (piletikontrolörid, garderoobitöötajad, fotograafid, tehnilised abilised)
  • assisteerimisel (kunstnike, projektijuhi/produtsendi, sihtasutuse assisteerimine)
  • külaliste võõrustamisel (külaliste vastuvõtjad ja saatjad, autojuhid, giidid, tõlgid jne)

 

 

Kuidas saada kultuuripealinna vabatahtlikuks?

Täida ära sooviavaldus! Avalduse pead täitma ainult üks kord. Kui oled selle täitnud, eeldame, et soovidki hakata kultuuripealinna vabatahtlikuks.

Lisame sinu andmed andmebaasi ja e-maili uudiskirja ning edastame sulle uudiseid, infot erinevate vabatahtlike projektide ja koolituste kohta. Reageeri  postkasti tulnud pakkumistele, anna teada, kas soovid konkreetses projektis osaleda või ei. Leiame koos just sulle sobilikul ajal sobilikud ülesanded ja lepime kokku projektis osalemise.

Enne vabatahtlike projektis osalemist kutsume sind kindlasti koolitusele. Saame omavahel paremini tuttavaks, lepime ülesanded kokku, räägime projektist. Koolitusel anname sulle kätte koolitusmaterjalid, vabatahtlike riietuse, kingitused jne.

Mis toimub projekti ajal ja peale projekti?

Projekti ajal juhendab sind projekti (etendus, näitus, festival vms sündmus) läbiviija, kes vastab tekkivatele küsimustele ja muredele kõige paremini.

Kultuuripealinna vabatahtlike koordinaator on alati sinu jaoks nõu ja jõuga olemas. Koordinaatori poole pöördu ka siis, kui sul tekib vabatahtlikuks olemise käigus mure, mida ei ole võimalik projekti korraldajaga lahendada.

Peale projektis osalemist küsib vabatahtlike koordinaator sinult tagasisidet ning paneb sinu loal selle üles ka kodulehele.

Peale ühe projekti elluviimist oled alati oodatud järgmiste põnevate tegevuste juurde. Anna sellest lihtsalt märku, kui järjekordne võimalus sulle postkasti tuleb.


Rohkem infot saab e-posti aadressil
piret.ehavald (at) tallinn2011.ee või vabatahtlikud (at) tallinn2011.ee.